35.9 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار منطقه 2

تملک باغ های واقع در سطح منطقه دو در دستور کار قرار دارد

شهردار منطقه دو در جمع اهالی و نمازگزاران مسجد امام رضا(ع) واقع در خیابان آیت الله طباطبایی(ره)، در خصوص درخواست های اهالی توضیحات لازم را ارائه کرد.

رحیمی در خصوص حفظ باغات و توسعه فضای سبز در منطقه افزود: تملک باغهای سطح منطقه که در حال حاضر دایر و مشجر می باشد در دستور کار شهرداری قم قرار دارد که یکی از آنها معروف به باغ صادقی با وسعتی در حدود ۸ هزار متر مربع می باشد که در حال گفتگو با مالکین جهت ارزیابی و تملک آن هستیم.

وی با اشاره به توسعه فضای سبز زیر پل ۹ دی به افزایش سرانه فضای سبز تا ۶ هکتار اشاره کرد.

شهردار منطقه دو با اشاره به ممنوعیت هرگونه تفکیک و فروش باغات به منظور ساخت و ساز اعلام کرد: جهت باغات منطقه شناسنامه تهیه و به ثبت رسیده است.

وی اجرای تابلیه خیابان رسول دادخواه را در راستای بازگشایی احداث خیابان مورد اشاره در منطقه دو عنوان کرد و بیان داشت : در اجرای تابلیه بر روی زیرگذر آیت الله طباطبایی (ره) موضوعات فنی و اجرای دوربرگردان و افزایش طول زیرگذر، موارد فنی و ترافیکی لحاظ شده است.

رحیمی با اشاره به توسعه ۶ هکتاری فضای سبز زیر رمپ و لوپ های پل ۹ دی گفت : جهت احداث ۲ رمپ Aو B و لوپ بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال و با احتساب تملک ۳۵۰ میلیارد ریال هزینه شده و عملیات اجرایی رمپ D بزودی انجام خواهد شد.