28.4 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مرکز مدیریت بحران

تدوین برنامه‌ عملیاتی ستاد مدیریت بحران شهرداری قم

مدیر مرکز پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شهرداری قم از تدوین برنامه‌ عملیاتی ستاد مدیریت بحران شهرداری مناطق و تعدادی از سازمان های شهرداری خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، علی‌اکبر رحیمی با اشاره به تدوین برنامه عملیاتی ستاد مدیریت بحران شهرداری مناطق و تعدادی از سازمان های شهرداری اظهار کرد: ۱۷ حوزه فعالیت شهرداری در بحران شناسایی شده که چارچوب این برنامه ها برای تمام حوزه‌ها تا پایان سال تدوین خواهد شد.
وی با اشاره به جزئیات این برنامه تصریح کرد: یک برنامه جامع مدیریت حوادث و بحران ها تحت عنوان برنامه عملیاتی نوشته شده و ذیل آن نیز ۱۷ حوزه فعالیت در شهرداری شناسایی شده که در هنگام بروز رخداد و قبل و بعد از آن وظایف مشخص باشد.
مدیر مرکز پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شهرداری قم افزود: تاکنون برای ۵ حوزه شامل ستاد مدیریت بحران مناطق، سازمان آتش نشانی، سازمان آرامستان ها، معاونت خدمات شهری و مرکز پدافند غیرعامل و مدیریت بحران برنامه عملیاتی تدوین شده و در حال نهایی سازی است.
وی با تاکید بر اینکه برای تدوین برنامه عملیاتی مناطق ۲۴ جلسه مدیریتی و کارشناسی برگزار شده است، اذعان کرد: این برنامه در روزهای آینده به امضای شهردار به مناطق ابلاغ خواهد شد.
به گفته رحیمی، این برنامه که در سه بخش قبل، حین و بعد از بحران نوشته شده، وظایف، شاخص ها، فرمت های یکپارچه برای بانک اطلاعاتی، مسوول و زمان اجرا را مشخص کرده است.
وی خاطرنشان کرد: مقاله ای نیز در این خصوص به پنجمین کنفرانس مدیریت بحران و HSE ارسال شده که با توجه به کم نظیر بودن آن در سطح کشور جهت ارایه سخنرانی پذیرفته شده است.