28.7 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان زیباسازی

آغاز فراخوان شهرنگار ۲ در قم برای استقبال از فصل بهار

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قم گفت: فراخوان شهرنگار ۲ توسط این سازمان در دو بخش برای استقبال از بهار سال ۱۳۹۸ داده شده است.

به گزارش شهرنیوز، سید محمد موسوی منش در نشست خبری با اصحاب رسانه استان قم با اشاره به فراخوان شهرنگار ۲ اظهار کرد: این فراخوان توسط سازمان زیباسازی شهرداری قم برای استقبال از بهار سال ۱۳۹۸ در بخش‌های المان شهری و نقاشی دیواری داده شده است.
وی ادامه داد: مهلت ارسال آثار به فراخوان شهرنگار ۲ تا پنجم بهمن ماه است و متقاضیان می‌توانند که از طریق شماره تلفن ۰۲۵۳۷۷۰۵۲۳۰ با سازمان زیباسازی شهرداری قم ارتباط بگیرند.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قم افزود: هنرمندان بومی از فراخوان شهرنگار ۱ استقبال چندانی نکردند.
موسوی منش با اشاره به سند چشم انداز شهرداری قم اظهار کرد: این سند مصوب شورای اسلامی شهر قم است و به دنبال ارتقای منظر شهری قم هستیم و اقدامات سازمان زیباسازی در این راستا است.
وی ادامه داد: سامان دهی مبلمان شهری جزو سیاست‌های سازمان زیباسازی شهرداری قم است و فراخوان شهرنگار ۲ در این راستا است، فراخوان شهرنگار ۱ در ابتدای سال جاری داده شد و هزاران اثر از سراسر کشور به دست ما رسید.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قم افزود: در فراخوان شهرنگار ۲ از هنرمندان برتر کشور در زمینه هیأت داوری استفاده شده است، در این فراخوان به دنبال تامین طرح‌های دیوارنگاری و نقاشی دیواری معابر شهری و بوستان‌ها با موضوع نوروز هستیم.
موسوی منش اولویت سازمان زیباسازی شهرداری قم را اجرای المان‌ها توسط خود هنرمندان طراح دانست و تصریح کرد: به دنبال این هستیم که ساخت المان با تائید خود هنرمند طراح آن المان صورت بگیرد.
وی ادامه داد: در نقاشی‌های دیوار شهری به دنبال این هستیم که حال و هوای نوروز را به شهر بیاوریم و فضای خاکستری را از شهر بزداییم، به دنبال رونمایی از این طرح‌ها تا ۲۵ اسفندماه هستیم و اجرای این طرح‌ها از ابتدای اسفندماه شروع می‌شود.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قم افزود: نقاشی دیواری عمر سه ساله ای دارد و برای آن عمری بیشتر متصور نیست، به همین دلیل نقاشی‌های دیواری هر چند سال یک بار نوسازی می‌شود، ولی المان‌ها امکان دارد ماندگار یا موقت باشد، المان‌های موقت عمر کوتاهی دارند که مربوط به یک مناسبت خاص است و به دنبال حداکثر اثربخشی آن المان هستیم.
موسوی منش با اشاره به مدت استفاده از المان‌های موقت در شهر قم اظهار کرد: المان‌های موقت بعد از مناسبت‌ها جمع آوری می‌شوند و مورد بازسازی قرار می‌گیرند، ولی المان‌های ماندگار هزینه و ارتفاع بیشتری دارند و به دنبال ایجاد دو المان ماندگار در شهر قم هستیم.
وی ادامه داد: برخی از المان‌های شهری در قم به صورت کوچک تر از شهرهای دیگر اجرا می‌شوند تا دید در نقاط مختلف شهر قم نسبت به حرم حضرت معصومه(س) تحت تاثیر قرار نگیرد.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قم خاطرنشان کرد: برای مناسبت‌هایی همچون سالگرد چهلمین پیروزی انقلاب اسلامی، شهرداری قم برنامه چله سرو را در حال اجرا است و بخش المان برنامه به این سازمان واگذار شد، برای این کار فراخوانی محدودی را به جمعی از هنرمندان شاخص دادیم و آثار حداکثر تا یکم بهمن ماه می‌رسند.