38.1 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان مدیریت پسماند

دانش‌آموزان سفیران انتشار مفاهیم مدیریت پسماند در شهر هستند

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم گفت: دانش آموزان مانند سفیرانی هستند که مطالب آموزشی را در خانه و شهر منتشر می کنند و می توانند یاور مسئولان در اجرای مفاهیم مرتبط با شهر باشند.

به گزارش شهرنیوز، سید عبدالله میرابراهیمی در مراسم افتتاحیه طرح همیاران بازیافت، آموزش به کودکان و بویژه دانش آموزان را در فرهنگ‌سازی حوزه مدیریت پسماند بسیار مهم دانست و اظهار کرد: تاثیرگذاری آموزش از سنین پایین برکسی پوشیده نیست چرا که کودکان آمادگی پذیرش مطالب صحیح را دارند.
وی با تاکید بر ضرورت ارائه آموزش های متقن و جامع به دانش آموزان گفت: سازمان مدیریت پسماند همواره نسبت به آموزش مفاهیم حوزه مدیریت پسماند در مدارس اهتمام داشته و آموزشگران این سازمان در مدارس حضور فعال دارند.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با اشاره به برگزاری جلسات متعدد و هماهنگی‌های صورت گرفته با سازمان دانش آموزی استان قم در خصوص آموزش دانش‌آموزان افزود: امضای تفاهم نامه آموزشی در جهت حضور فعالانه آموزشگران در مدارس به همراه ابزار آموزشی و اجرای طرحی جامع در دستور کار دو نهاد قرار گرفت و طی مراسمی این مهم اتفاق افتاد.
وی بیان کرد: دانش آموزان مانند سفیرانی هستند که مطالب آموزشی را در خانه و شهر منتشر می کنند و می توانند یاور مسئولان در اجرای مفاهیم مرتبط با شهر باشند.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم تصریح کرد: رویکرد اصلی در آموزش دانش‌آموزان بر این است که تولید پسماند در شهر به حداقل رسیده و دانش‌آموزان نمایندگان سازمان در خانواده‌ها باشند و از تولید بی‌رویه جلوگیری کنند.