31.4 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان فرهنگی

سومین دوره جشنواره پرچم در قم آغاز شد

مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری، ورزشی شهرداری قم گفت: سومین جشنواره «پرچم» در راستای چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، به‌منظور خودباوری و تقویت روحیه ملی در میان دانش آموزان مقطع ابتدایی شهر قم برگزار می شود.

ابوالقاسم مقیمی اظهار داشت: سومین جشنواره پرچم در راستای چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، به‌منظور خودباوری و تقویت روحیه ملی در میان دانش آموزان مقطع ابتدایی شهر قم برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به ویژگی‌های این دوره از جشنواره پرچم افزود: علاوه بر نقاشی پرچم، عکاسی با محور پرچم عنوان کرد که ویژه مقطع متوسطه برای خلق آثار با گوشی‌های تلفن همراه است و طبق جدول زمان‌بندی، توزیع فرم‌های شرکت در جشنواره از امروز در سطح مدارس شهر قم آغازشده است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری، ورزشی شهرداری قم، اضافه کرد: به‌منظور سهولت در ارسال آثار سومین دوره از این جشنواره، سایت سازمان فرهنگی، هنری، ورزشی شهرداری قم، شبکه اجتماعی سروش و لوح فشرده در نظر گرفته‌شده  که مهلت ارسال آثار نقاشی تا ۵ بهمن‌ماه و مهلت ارسال آثار عکاسی نیز تا ۲۵ بهمن‌ماه سال جاری خواهد بود و پس از انجام داوری، مراسم اختتامیه این جشنواره، ۹ اسفندماه در تالار شهر برگزار می‌گردد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه در سال ۹۵، اولین دوره این جشنواره با ۷ هزار اثر ارسالی از نواحی چهارگانه آموزش‌وپرورش شهر قم برگزار شد و سال گذشته، این تعداد به ۳۰ هزار اثر افزایش یافت، پیش‌بینی می‌گردد برای امسال، ۶۰ هزار اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال گردد که همین تعداد فرم منتشر و توزیع‌شده است.

مقیمی خاطرنشان کرد: جشنواره پرچم با توجه به توصیه رهبر معظم انقلاب نسبت به توجه بیشتر به پرچم جمهوری اسلامی ایران، در دو دوره متوالی توسط سازمان فرهنگی، هنری ورزشی شهرداری با همکاری اداره کل آموزش‌وپرورش در مدارس شهر قم برگزارشده است و طی آن، دانش آموزان به نقاشی پرچم کشورمان با توجه به ماهیت و فرهنگ پرچم می‌پردازند که موجب شناخت و تعلق‌خاطر بیشتر به کشور خواهد بود.