14.3 C
شهر مقدس قم
۵ اسفند ۱۳۹۸
ورود / عضویت
برنامه ریزی و منابع انسانی

بودجه پیشنهادی سال ۱۳۹۸ شهرداری قم بیش از ۲۳ هزار میلیارد ریال است

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه انسانی شهردار قم گفت: بودجه پیشنهادی شهرداری قم برای سال ۱۳۹۸ براساس حداقل ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان ارائه خواهد شد.

به گزارش شهرنیوز، محسن رنجبر در دیدار شهردار و مدیران شهری با استاندار جدید قم،‌ با بیان اینکه یکی از مشکلات شهرداری قم این بود که نقشه راهی برای فعالیت‌ها وجود نداشت اظهار کرد: در ابتدای حضور در شهر قم چشم‌انداز ۲۰ ساله قم در ۶ محور در قالب دستورالعمل‌های وزارت کشور آماده شد و علمای حوزه نیز بر روی آن نظراتی را اعمال کردند.
وی با بیان اینکه در این سند چشم‌انداز برنامه‌های ۵ ساله‌ای تدوین شد گفت:‌ برنامه اول ۵ ساله شهر با عنوان قم ۱۴۰۰ با ۱۱ هدف کلان،‌ ۳۸ استراتژی، ۱۱۸ سیاست اجرایی و حدود ۵۰۰ طرح عملیاتی تدوین شد و برش‌های سالیانه آن نیز آماده شد و در حال حاضر در سال دوم و سوم اجرای این برنامه هستیم.
رنجبر با بیان اینکه مدیریت جدید شهری شهرداری را با بودجه هزار و ۱۰۰ میلیارد تومانی تحویل گرفت که ۳۳۰ میلیارد تومان آن اوراق مشارکت قطار شهری بود افزود:‌ در واقع بودجه شهرداری حدود ۸۰۰ میلیارد تومان بود و تلاش کردیم سال به سال این بودجه افزایش پیدا کند؛‌ سال ۱۳۹۵ اعتبار حدود هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان شد و در سال ۱۳۹۶  بودجه را به حدود ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان رساندیم که رشد هم داشت و بودجه پیشنهادی سال ۱۳۹۷ نیز هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان بود که به ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اصلاح شده است.
وی با بیان اینکه بودجه پیشنهادی شهرداری قم در سال ۱۳۹۸ براساس حداقل ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان ارائه خواهد شد اذعان کرد: تلاش بر این بوده که از دل محلات نیازسنجی شده و با مشارکت مردم و نخبگان برای هر بخشی شاخص‌هایی تدوین شده و برای پرکردن شکاف‌های خدماتی بودجه اختصاص پیدا کند.
معاون برنامه‌ریزی و منابع انسانی شهرداری قم با اشاره به راه‌اندازی سیستم رصد بودجه و پروژه‌های شهری گفت: در بحث پشتیبانی نیز تلاش شده رفتار عملیاتی نیروها را به ارزیابی عملکرد آن‌ها با مشوق‌هایی مرتبط سازیم.
وی با تأکید بر ضرورت شکل‌گیری مدیریت واحد شهری در قم بیان کرد: یکی از مسائلی که در برنامه قم باید مد نظر قرار گیرد بحث حرکت واحد دستگاه‌ها است که اگر چه این برنامه توسط شهرداری تدوین شده اما برای شهر قم است و باید همه برای تحقق آن دست به دست هم دهند.