25.3 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
فنی و عمرانی

تمرکز شهرداری بر اجرا و بهره‌برداری از پروژه‌های اساسی و زیرساختی

معاون فنی و عمرانی شهردار قم گفت: شهرداری در راستای اهداف برنامه ۵ ساله تمرکز بر پروژه‌های اساسی و زیرساختی را در دستور کار قرار داده است.

به گزارش شهرنیوز،‌ علیرضا قاری قرآن در دیدار شهردار و مدیران شهری با استاندار جدید قم،‌ با بیان اینکه در حوزه ترافیکی رینگ‌های ترافیکی متعددی در شهر قم پیش‌بینی شده بود اظهار کرد: در سال‌های اخیر در امتداد پروژه‌های متعددی که در شهر آغاز شده بود چند پروژه کلیدی در دستور کار قرار گرفت که از مهم‌ترین آن‌ها بزرگراه متصل به پردیسان بود.
وی با بیان اینکه پیش از احداث بزرگراه آیت‌الله بروجردی تنها مسیر اتصال به پردیسان بلوار غدیر بود افزود: بار ترافیکی سنگینی در این نقطه شهر وجود دارد که با احداث بلوار آیت‌الله بروجردی بخش زیادی از این بار ترافیکی توزیع شد.
معاون شهردار قم با اشاره به افتتاح حلقه‌های ترافیکی متعدد در سالهای اخیر بیان کرد: تا سال ۱۴۰۰ برنامه مشخصی تدوین کردیم تا براساس بودجه هرساله بتوانیم رینگ‌های ترافیکی را تکمیل کنیم.
وی یکی از پروژه‌های مهم فعلی شهرداری را تقاطع سه سطحه میدان ولیعصر دانست و افزود: این پروژه تا اوایل سال آینده در فاز اول به بهره‌برداری خواهد رسید و فاز دوم به دنبال آن در ارتفاع ۱۴ متری از سطح زمین تکمیل و در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.
قاری قرآن گفت: در پروژه‌های ترافیکی تأکید داریم در عین اینکه کیفیت رعایت می‌شود زمان نیز در کمترین حد ممکن باشد.
وی با بیان اینکه در شهر قم معمولاً معابر در عرض کم و بافت متراکم هستند اذعان کرد: یکی از کلیدی‌ترین مسیرهای شهر ادامه بلوار جمهوری در مناطق دو و ۶ است که به دنبال آن هستیم هرچه سریع‌تر آن را تکمیل کنیم.
معاون شهردار قم پروژه تقاطع شهید امینی بیات را یکی از خواسته‌های جدی مردم منطقه دانست و افزود: تلاش ما بر این است که با تکمیل تملکات هرچه سریع‌تر این خواسته مردم را در عمل پاسخگو باشیم.
وی به پروژه‌های شهرداری در محدوده حرم مطهر حضرت معصومه(س) اشاره کرد و گفت: یکی از اقدامات ویژه سال‌های اخیر، پروژه پیاده‌راه ارم بوده است؛ قبلاً خودرو تا کنار حرم مطهر تردد می‌کرد که در حال حاضر محدودیت در این زمینه ایجاد شده و آرام‌سازی مسیر صورت گرفته است.
قاری قرآن با بیان اینکه شهرداری در محدوده اطراف حرم مطهر چند پروژه در امتداد هم در دست اجرا دارد ادامه داد: در کنار این پروژه‌ها مترو نیز در حال اجرا است؛ خط اول مترو در دو فاز در حال اجرا است و تلاش داریم فاز اول را در اسرع وقت به تکمیل برسانیم.
وی ادامه داد: خط دوم مترو مصوبه وزارت کشور و امکان شروع دارد اما به جهت مباحث اعتباری و امکانات عملیات اجرایی را آغاز نکرده‌ایم.
معاون شهردار قم با اشاره به پروژه‌های محله محور شهرداری گفت: در کنار تمام پروژه‌های خرد و کلان توزیع آسفالت در معابر را در دستور کار قرار داده‌ایم و باتجهیز امکانات، ظرفیت ۳۰۰ هزار تن توزیع آسفالت را تکمیل کردیم و امسال نیز همین برنامه وجود دارد. معابر زیادی در برخی مناطق وجود دارد که خاکی بوده و آسفالت حداقلی ندارند که دردستور کار شهرداری هستند.
وی تمرکز شهرداری بر پروژه‌های اساسی و زیرساختی در راستای برنامه پنج‌ساله را مورد توجه قرار داد و افزود: توسعه مراکز ورزشی، ساخت پارکینگ و… در همین بخش در دستور کار است.