14.3 C
شهر مقدس قم
۵ اسفند ۱۳۹۸
ورود / عضویت
اخبار سازمان توسعه و عمران

پیش‌بینی تردد آسانسورهای مجتمع شمسه به سطح میدان امام خمینی(ره)

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم گفت: تاکید شده که از هشت جفت آسانسور مجتمع شمسه و پارکینگ زائر یک عدد تا سطح میدان تردد کند تا کسانی که نمی‌خواهند وارد بازار شوند از آن استفاده کنند.

به گزارش شهرنیوز، محمدتقی نادعلی با اشاره به مشکل مطرح شده از سوی مردم در خصوص عدم تردد آسانسورهای مجتمع شمسه به طبقه همکف و میدان بزرگ امام خمینی(ره) اظهار کرد: پارکینگ زائر با اعتباری بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان بهره‌برداری شده تا بتوان شهر را از وضعیت نابسامان توقف خودروها در بستر رودخانه نجات داد.
وی با بیان اینکه پارکینگ زائر ۱۶ آسانسور دارد که شامل هشت جفت آسانسور است، افزود: معمولا دو دستگاه از آسانسورها به طور متوسط درگیر خرابی و اخذ استانداردها است؛ نصب آسانسورها از سال ۹۱ آغاز شده و اخذ استاندارد آسانسور در حین استفاده بسیار مشکل است.
مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم با تاکید بر اینکه آسانسورهای مجتمع شمسه استاندارد هستند اما اخذ استاندارد ابلاغی هنوز صورت نگرفته است، افزود: در حال حاضر ۹ دستگاه آسانسور مجتمع دارای استاندارد لازم است و مابقی در مرحله اخذ استاندارد هستند.
وی با بیان اینکه از هر یک جفت آسانسور مجتمع شمسه یکی تا سطح میدان امام خمینی تردد می‌کند، گفت: تاکید شده که از هشت جفت آسانسور مجتمع یک عدد تا سطح میدان تردد کند تا کسانی که نمی‌خواهند وارد بازار شوند از آن استفاده کنند.