13.9 C
شهر مقدس قم
۲۵ مهر ۱۳۹۸
ورود / عضویت
خدمات شهری واجتماعی

تعامل مطلوب با دستگاه قضایی و انتظامی در کاهش تخلفات شهری

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم تعامل شهرداری با دستگاه قضایی و انتظامی برای کاهش تخلفات شهری به ویژه در زمینه سد معبر، وانت بارها و... را مطلوب توصیف کرد.

به گزارش شهر نیوز، احمدرضا شفیعی به تعاملات مطلوب و سازنده دستگاه قضایی و انتظامی خصوصا دادستان قم در عرصه ارتقاء ضریب ایمنی و امنیت و سلامت زائرین و مجاورین شهر قم اشاره و اظهار کرد: این نهادها با حمایت‌های ارزنده خود و استفاده از توان مؤسسات مجرب در بحث انتظام بخشی، موجب شدند گام‌های بسیار موثری در رفع تخلفات شهری در کلیه مباحث اعم از رفع سد معبر خودروها و دستفروشان، کاهش تخلفات ساختمانی و کاهش آسیب‌های اجتماعی در شهر برداشته شود.
وی اضافه کرد: مطابق بررسی‌های میدانی و گزارشات رسمی از ابتدای سال ۹۶ تاکنون اکثر معابر اصلی و فرعی شهر در تمام ساعات شبانه روز آزاد و تردد بسیار روان در آنها صورت می‌پذیرد.
مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم با اشاره به نقاط حساس و گره‌های شهری که در سنوات قبل بسیار آزار دهنده بود، گفت: با برنامه‌ریزی و سازماندهی صورت گرفته، مشکلات شهری بخصوص در خیابان‌های توحید ، ۲۰ متری مطهری، شهید دل آذر، هدف، امام موسی صدر، مالک اشتر، خیابان امام خمینی، میدان و بلوار نواب، میدان آزادگان، بلوار الغدیر، بلوار جمهوری، بلوار نیروی هوایی، بلوار کبیری، میدان پلیس، بلوار ۱۵ خرداد ، شهر و شهرک پردیسان و … حل شده و این محورها عاری از موارد سد معبر است.
وی با اشاره به اقدامات سخت افزاری و اجرایی شهرداری قم در این عرصه بیان کرد: این اقدامات بطوری مطلوب و منسجم صورت پذیرفت که با برنامه ریزی صورت گرفته در مرحله نخست با شناسایی نواقص و ایجاد تعاملات ارزنده در کمترین زمان کلیه معابر اصلی شهری و نقاط حساس شهری که بصورت سرقفلی برای متخلفین در آمده بود طی هماهنگی‌های صورت گرفته با دستگاه‌های قضایی و انتظامی از دستفروشان و وانت بارهای میوه فروش طی مراحل قانونی پاکسازی شد و نسبت به شناسنامه دار کردن و تشکیل پرونده برای این افراد اقدام لازم صورت پذیرفت.
شفیعی اضافه کرد: در ادامه این طرح نیز در مرحله دوم طرح پس از شناسایی علاوه بر انتقال تعداد کثیری از این وانت بارهای غیر بومی به شهرهای خود، طبق شرایط تعیین شده نسبت به ساماندهی آنها با همکاری مناطق مربوطه و سازمان میادین و دستگاههای نظارتی و انتظامی استان اقدام شد تا از هر گونه فعالیت و حضور مجدد عوامل سد معبر شهری در معابر اصلی جلوگیری شود.