35.4 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار منطقه 2

احداث بوستان ۲ هکتاری در حریم بزرگراه امام علی (ع)

با شروع عملیات عمرانی در حریم بزرگراه امام علی (ع) ضمن احداث معبر ۱۶ متری، جهت تکمیل رینگ معابر اطراف منطقه دو، بوستان ۲ هکتاری احداث و تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

به گزارش شهرنیوز؛ شهردار منطقه دو با اشاره به پیشرفت عملیات فوق بیان داشت: جدولگذاری و زیرسازی و آسفالت معبر ۱۶ متری در حال انجام است و با انتخاب پیمانکار عملیات احداث بوستان بزودی آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به ضرورت کنترل و هدایت ترافیک داخل شهر بخصوص مناطق با تراکم جمعیتی بالا، ضرورت اجرای طرحهای ترافیکی و روان سازی را یکی از مهمترین اهداف اجرای پروژه های عمرانی در منطقه دو عنوان کرد و افزود: در ۲ سال گذشته طرحها و پروژه های عظیمی در این خصوص در منطقه دو اجرا شده که می توان به احداث ادامه بلوار جمهوری اسلامی، احداث بلوار شهدای روحانیت، تکمیل رمپ و لوپ های پل ۹ دی، تکمیل رینگ کمربندی منطقه دو ، احداث ادامه بلوار زائر و بازگشایی بلوار نور اشاره کرد.
رحیمی اجرای شریانهای اصلی را از جمله پروژه های زیربنایی خواند و در خصوص تکمیل خیابان رسول دادخواه گفت: این خیابان به عنوان رینگ کمربندی قم مناطق سه و شش را به منطقه دو متصل و با عبور از کنار گذر ریل راه آهن دارای چندین تابلیه و روگذر است و به صورت مستقیم و بدون چراغ قرمز می توان در آن تردد کرد.
شهردار منطقه دو توسعه و احداث بوستان ۲ هکتاری را در این مسیر از مهمترین اهداف منطقه ذکر نمود و ضمن افزایش سرانه های فضای سبز در بهسازی سیما و منظر حریم بزرگراه امام علی (ع) موثر خواهد بود.
وی در خصوص برنامه ها و طرحهای عمرانی و خدماتی منطقه دو افزود: این منطقه پس از انجام بسیاری از طرحهای اولویت بالا و پاسخگویی به مطالبات مردمی از انجام پروژه های شتابزده جلوگیری کرده و طرحهای زیربنایی و روبنایی را با انجام مطالعات کارشناسی و آینده نگری تصویب و اجرا می کند که نتیجه آن حرکت و رسیدن به منطقه ی تاب آور شهری است.