30.7 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
ستاد تخلفات شهری

انجام اقدامات ارزنده در کاهش آسیب های ناشی از کارتن خواب ها و کودکان کار

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم از انجام اقدامات ارزنده در خصوص کاهش آسیب های اجتماعی ناشی از کارتن خواب ها و کودکان کار در شهر خبر داد.

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم گفت: با ایجاد مرکز غربالگری و همکاری دستگاه‌ها، خلأء های قانونی و زمینه های سوء استفاده افراد سود جو در زمینه تخلفات شهری به حداقل رسید و در حال حاضر اقدامات ارزنده ای را در کاهش آسیب‌های اجتماعی و متکدیان و کارتن خواب‌ها و کودکان کار در شهر شاهد هستیم.
به گزارش شهر نیوز، احمدرضا شفیعی با اشاره به برخی از ضعف های ساختاری و قانونی برای برخورد با متخلفین در حوزه تخلفات شهری تصریح کرد: در همین راستا به وضعیت شهر مقدس قم در دیگر زمینه های تخلفاتی اعم از ساخت و سازها و وضعیت انتظام بخشی بوستان‌ها و تابلوها تبلیغاتی و حتی تخلفاتی که می‌توانست حوادث غیر قابل جبرانی را بدنبال داشته باشد نگرشی دوباره صورت گرفت.
وی به وجود خلاءهای قانونی و عدم تعاملات سازنده با دستگاه‌های اجرایی و قضایی استان که گسترش این تخلفات را تشدید می‌کرده است اشاره کرد و افزود: این مسائل متخلفین را در استمرار رفتارهای هنجارشکن در استان جری‌تر کرده بود.
مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم اضافه کرد: در همین راستا می‌طلبید در این خصوص یک نهضت سخت افزاری ونرم افزاری با نگرشی نو و با استفاده از توان و پتانسیل مجموعه درون سازمانی و دستگاهای مرتبط استان و بخش خصوصی شکل گرفته و گام محکم و نافذی را در رفع و کاهش این معضلات آنگونه که در شان زائرین و مجاورین حضرت فاطمه معصومه(س) باشد، برداشته شود و اقدامات پیشگیرانه و اجرایی مهمی در راستای تأمین رفاه حال زائرین و مجاورین صورت پذیرد.
وی اذعان کرد: بحمدلله با تعاملات سازنده فرمانداری و دیگر ادارات عضو شورای عالی اداری استان و با ایجاد مرکز غربالگری و همکاری دستگاه‌ها خلأء های قانونی و زمینه های سوء استفاده افراد سود جو به حداقل رسید و در حال حاضر اقدامات ارزنده ای را در کاهش آسیب‌های اجتماعی و متکدیان و کارتن خواب‌ها و کودکان کار در شهر شاهد هستیم.