25.3 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

ایجاد ۱۵ هزار متر مربع شبکه آبیاری تحت فشار و بارانی در منطقه سه

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از ایجاد ۱۵ هزار مترمربع شبکه آبیاری تحت فشار و بارانی در منطقه سه خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، پیام جوادیان با بیان اینکه منطقه سه یکی از مناطق قدیمی قم بوده و قدمت زیادی دارد، به امکانات فضای سبز و تفریحی این منطقه اشاره و اظهار کرد: ۶۲ بوستان شهری در این منطقه وجود دارد و دو قطعه بزرگ جنگلی نیز در جاده قدیم قم‌-تهران و بوستان ولایت در این منطقه واقع شده است.
وی مشکل عمده فضای سبز این منطقه را فرسودگی بوستان‌های شهری عنوان کرد و افزود: از سال گذشته بودجه ویژه‌ای برای بهسازی بوستان‌های منطقه پیش‌بینی شده است.
جوادیان با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون بیش از ۴۰ هزار نهال در منطقه سه کاشته شده است، گفت: این کاشت شامل جاده کمربندی، اتوبان قم تهران، بوستان ولایت و حاشیه شوارع بوده است.
وی عمده‌ترین اقدام در حوزه فضای سبز منطقه سه را توسعه شبکه آب خام و آبیاری تحت فشار دانست و افزود: اکثر بوستان‌های منطقه با آب خام آبیاری می‌شود.
جوادیان به ایجاد بیش از ۱۵ هزار مترمربع شبکه آبیاری تحت فشار و بارانی در منطقه سه در سال جاری خبر داد و اظهار کرد: در ۶ ماهه نخست سال بیش از ۳۰۰ هزار گلدان گل فصلی تولید کرده و بیش از ۴ هزار مترمربع نیز گل نشائی در منطقه تولید شده است.