35.9 C
شهر مقدس قم
۲۶ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

اهدای جوایز نخستین مسابقه عکاسی پاییز برگ‌ریز

مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: برای داشتن شهری با منظره مطلوب تنها ایجاد فضاهای سبز با طراحی‌های زیبا کافی نبوده و نیازمند همکاری شهروندان در حفظ و نگهداری آن هستیم.

به گزارش شهرنیوز؛ پیام جوادیان در مراسم اهدای جوایز نخستین دوره مسابقات شهروندی عکاسی ” پاییز برگ‌ریز” که در سالن جلسات سازمان پارک‌ها و فضای سبز برگزار شد، ضمن اشاره به اهمیت مشارکت مردم در حفظ و نگهداری فضای سبز شهری اظهار داشت: برای داشتن شهری با منظره مطلوب تنها ایجاد فضاهای سبز با طراحی‌های زیبا کافی نبوده و نیازمند همکاری شهروندان در حفظ و نگهداری آن هستیم.

وی برگزاری مسابقاتی از جمله مسابقه عکاسی را در فرهنگ‌سازی برای حفظ  طبیعت مؤثر دانست و افزود: یکی از رسالت‌هایی که سازمان پارک‌ها و فضای سبز در کنار ایجاد فضای سبز مطلوب شهری برای خود در نظر گرفته برگزاری برنامه‌های فرهنگی برای ایجاد اشتیاق شهروندان در اداره شهر است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با ابراز خرسندی از مشارکت مردم در نخستین دوره مسابقات شهروندی عکاسی ” پاییز برگ‌ریز” تصریح کرد: شرکت ۲۵۰ نفر از شهروندان و ارسال بیش از ۱۶۰۰ اثر در مسابقه عکاسی در نخستین دوره این مسابقات نشان‌دهنده اشتیاق شهروندان در مشارکت‌های اجتماعی دارد.

جوادیان با بیان گزارش کوتاهی از پروژه‌های در حال اجرای در سطح شهر، تأکید کرد: سرانه فضای سبز استان قم در حال حاضر به ازای هر نفر در حدود ۱۹ مترمربع بوده که در حال تلاش برای رسیدن به عدد استاندارد ۲۵ مترمربع هستیم و تلاش سازمان پارک‌ها و فضای سبز نیازمند مشارکت مردمی برای حفظ و نگهداری این فضای سبز است.

شایان ذکر است در این مراسم از ۷ برگزیده این مسابقه با حضور مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم  و رئیس انجمن عکاسان استان قم تقدیر شد.