35 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

آشتی مردم و مدیران با برگزاری مسابقه عکاسی پاییز برگ‌ریز

رئیس انجمن عکاسان استان قم گفت: سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری با برگزاری این مسابقه انتخاب درستی در مسیر آشتی مردم با سازمان و جلب مشارکت‌های مردمی داشته است.

به گزارش شهرنیوز؛ ابراهیم سلیمانی در مراسم اهداء جوایز نخستین دوره مسابقات شهروندی عکاسی ” پاییز برگ‌ریز” با اشاره به اهمیت اقدام سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، اظهار داشت: برگزاری چنین مسابقه‌ای برای فرهنگ‌سازی در حوزه حفظ و نگهداری فضای سبز ضرورتی است که هم سازمان با برگزاری این مسابقه و هم مردم و هنرمندان با مشارکت در مسابقه، آن را به‌روشنی بیان کردند.
وی لزوم همکاری مردم و سازمان‌های دولتی را با تعبیر “آشتی مردم و مدیران” عنوان کرد و افزود: عکاسی در دنیای امروز به‌عنوان رسانه حرف اول را می زند و سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری با برگزاری این مسابقه انتخاب درستی در آشتی مردم با سازمان و جلب مشارکت‌های مردمی داشته است.
داور نخستین دوره مسابقه عکاسی ” پاییز برگ‌ریز” تأکید کرد: به نمایش گذاشتن زیبایی‌هایی که در شهر کمتر دیده‌شده و یا مورد بی‌توجهی شهروندان قرار می‌گیرد یکی از مهم‌ترین دستاوردی است که می‌تواند برگزاری چنین مسابقاتی به همراه داشته و توجه مردم را که تنها به نقاط خاصی از کشور معطوف شده است را جلب کند.
وی مقایسه طبیعت شهر قم را با دیگر نقاط کشور و جهان مقایسه‌ای نادرست خواند و ادامه داد: باید نمایش زیبایی‌های شهر همراه با مقایسه آن با گذشته شهر قم باشد و نمی‌توانیم استان قم را با توجه به اقلیم خشک و کم‌آب، با جای دیگری مقایسه کنیم و خوشبختانه امروز شاهد توسعه فضای سبز و ارتقاء منظر شهری استان قم در سطح مطلوبی هستیم.
سلیمانی با یادآوری احادیثی درباره قطعه‌ای از بهشت بودن شهر قم تصریح کرد: باید مدیریت شهری و مردم برای رسیدن قم به جایگاه مطلوب خود در حوزه فضای سبز تلاش کرده و امروز با همه پیشرفتی که شاهد آن هستیم هنوز قانع‌کننده نبوده و تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله‌داریم
وی با ابراز رضایت از اقدامات انجام‌شده توسط سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم بیان کرد: با توجه به اقلیم استان قم و بحران کم‌آبی ما شاهد اقدامات خوبی در توسعه فضای سبز در سطح استان هستیم و نمی‌توان  بیش از توان شهر از سازمان متوقع باشیم.