29.1 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

کاشت بیش از ۵ هزار اصله نهال در کمربند سبز اتوبان امام علی (ع) در منطقه سه

مدیرعامل سازمان پارک‌ها وفضای سبز شهرداری قم گفت: امسال بیش از ۵ هزار اصله نهال در کمربند سبز اتوبان امام علی (ع) کاشته شده است و تقریبا محدوده مربوط به منطقه سه کامل شده است.

به گزارش شهرنیوز، پیام جوادیان با اشاره به وضعیت اجرای پروژه کمربند سبز اتوبان امام علی (ع) قم اظهار کرد: این پروژه در حال حاضر ذیل چند منطقه شهر در حال اجرا است که بخش عمده آن به سرانجام رسیده و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه بخش منطقه سه کمربند سبز اتوبان امام علی (ع) تکمیل شده است، تصریح کرد: در راستای اهداف سازمانی برای ایجاد کمربند سبز در حاشیه کمربند امام علی(ع)، امسال بیش از ۵ هزار اصله نهال در این قسمت کاشته شده است و تقریبا محدوده مربوط به منطقه سه کامل شده است.
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و‌ فضای سبز شهرداری قم با بیان اینکه این پروژه در منطقه سه به عرض ۱۵ تا ۳۰ متر از پل دستغیب تا بعد از پل رودخانه اجرایی شده است، گفت: اجرای این پروژه تاثیر بسزایی در تلطیف هوای شهر قم و کاهش گرد و غبار ورودی به شهر دارد.
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با بیان اینکه آبیاری این کمربند سبز به صورت تحت فشار است، اظهار کرد: با توجه به کمبود آب در شهر قم در پروژه‌های جدیدی که سازمان اجرا می‌کند تاکید بر این است که همزمان با درختکاری اجرای شبکه آبیاری تحت فشار نیز صورت گیرد.