25.3 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

هزینه ۱۲۰ میلیارد ریالی شهرداری برای نگهداری فضای سبز منطقه سه

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از هزینه ۱۲۰ میلیارد ریالی شهرداری برای نگهداری فضای سبز منطقه سه خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، پیام جوادیان با تاکید بر اینکه سرانه فضای سبز منطقه سه بیش از ۲۱ مترمربع است، گفت: برای نگهداری فضای سبز منطقه سالیانه بیش از ۱۲ میلیارد تومان هزینه می‌شود که به نسبت مناطق دیگر بسیار بالاتر است. به همین خاطر برای بهسازی بوستان‌های شهر هر سال مبلغی پیش‌بینی شده و به مرور پروژه اجرا می‌شود.
وی با اشاره به پروژه‌های عمده فضای سبز منطقه سه تصریح کرد: برای پروژه‌های این بخش در سال آینده ۱۱ میلیارد تومان بودجه پیش‌بینی شده است که اجرای فاز سوم بوستان پاکبان یکی از این پروژه‌ها است که فاز اول آن اجرا شده، فاز دوم در مرحله احداث فضای سبز است و فاز سوم نیز به مساحت بیش از ۶ هزار مترمربع جزو برنامه‌های سال آینده است.
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم به برنامه منطقه سه برای توسعه بوستان ولایت و افزایش درختان این بوستان در سال آینده اشاره کرد و افزود: دیگر برنامه‌های منطقه سه در حوزه فضای سبز و توسعه بوستان‌ها شامل بهسازی بوستان لاله، فدک و بنیادی، ایمن‌سازی بوستان‌های سلام و فدک، اجرای شبکه آبیاری فضای سبز، راه‌اندازی پارک بازی ۷۲ تن و… است.
وی در خصوص شهربازی ۷۲ تن گفت: این شهربازی در حال حاضر تحویل شهرداری شده و امیدواریم سال آینده با اخذ پیمانکار بخش خصوصی بهسازی، تجهیز و راه‌اندازی شود.