31.2 C
شهر مقدس قم
۳۱ مرداد ۱۳۹۸
ورود / عضویت
حمل و نقل وترافیک

طرح‌ هوشمندسازی ایستگاه‌های اتوبوس به زودی به بهره‌برداری می‌رسد

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار قم با بیان اینکه قطعات مورد نیاز طرح هوشمندسازی ایستگاه‌های اتوبوس در ایستگاه‌ها و اتوبوس‌ها نصب شده است، گفت: آزمایش تابلوها و اتوبوس‌ها در هر خط به صورت مجزا در حال انجام است و به زودی این طرح به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش شهرنیوز، عباس ذاکریان با اشاره به اجرای طرح بازنگری طرح جامع حمل و نقل شهر قم گفت: احتمالا تا پایان سال خروجی اولیه این طرح تدوین شود و براساس آن خطوط داخل شهر احتمالا دست‌خوش تغییراتی خواهد شد.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم

وی با اشاره به طرح هوشمندسازی ایستگاه‌های اتوبوسرانی اظهار کرد: پروژه نصب تابلوهای هوشمندسازی ایستگاه‌های اتوبوس در حال انجام است و پیش‌بینی می‌شود تا پایان دی‌ماه به بهره‌برداری برسد.

معاون شهردار قم با تاکید بر اینکه تمام تابلوهای ایستگاه‌های اتوبوس درون شهر نصب شده است، تصریح کرد: با توجه به مشکلاتی که طی ماه‌های اخیر رخ داد در بخش تجهیزات به مسائلی بر خوردیم که حل شده است و در حال حاضر پیمانکار در حال تست خطوط و نحوه عملکرد تابلوها است.
وی با بیان اینکه قطعات مورد نیاز در اتوبوس‌ها نیز نصب شده است، افزود: آزمایش تابلوها و اتوبوس‌ها در هر خط به صورت مجزا در حال انجام است و به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.
ذاکریان خاطرنشان کرد: این طرح امکانی بسیار مطلوب برای شهروندان است که بتوانند زمان‌بندی برای سفرهای درون‌شهری خود با استفاده از خطوط حمل و نقل عمومی داشته باشند و از مسیرها و ایستگاه‌ها آگاه شوند؛ همچنین برای مدیریت حمل و نقل درون شهری نیز آمار و اطلاعات بسیار مطلوبی را در اختیار شهرداری قرار می‌دهد.