28.7 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
دسته‌بندی نشده

راه‌اندازی پارکینگ پارسیان بیش از ۵۰۰ میلیون تومان هزینه دارد

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار قم با بیان اینکه اورهال و راه‌اندازی پارکینگ پارسیان بیش از ۵۰۰ میلیون تومان هزینه در بر خواهد داشت، تصریح کرد: یکی از گزینه‌ها این بود که این پارکینگ در جایی که نیاز است استفاده شود که هزینه بسیار بالایی در بر داشت.

ذاکریان دوشنبه شب در هفتاد و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر قم که به ریاست عبدالله جلالی در سالن جلسات ساختمان شهید باکری برگزار شد،اظهار کرد:پارکینگ پارسیان هیچ زمانی به بهر‌ه‌برداری نرسیده است و برخی از تجهیزات آن نیاز به اورهال دارد و بردهای الکترونیکی آن وجود ندارد و باید خریداری شود؛ سال گذشته نیز بازدیدی صورت گرفت که هزینه‌های راه‌اندازی یا بازکردن یا جابجایی بررسی شود.
ذاکریان با بیان اینکه اورهال و راه‌اندازی این پروژه بیش از ۵۰۰ میلیون تومان هزینه در بر خواهد داشت تصریح کرد: یکی از گزینه‌ها این بود که این پارکینگ در جایی که نیاز است استفاده شود که هزینه بسیار بالایی در بر داشت.
وی با تاکید بر اینکه جانمایی این پروژه مناسب نبوده است، گفت: قبل از تنش‌های ارزی پیش‌بینی شده که ماهی ۲۰ میلیون تومان هزینه نگهداری این پارکینگ مکانیزه خواهد بود و صدها میلیون تومان نیز هزینه برای راه‌اندازی آن نیاز داشتیم که کلا تصمیم گرفته شد که آن را از دستور کار خارج کنیم.
معاون ترافیک و حمل‌ونقل شهرداری قم نیز لایحه اخذ مجوز استرداد یک درصد عوارض کسر شده از قرارداد شرکت پارکینگ سازان پارسیان را مورد توجه قرار داد و ابراز کرد: این پارکینگ هنوز به بهره‌برداری نرسیده و تجهیزات نصب‌شده نیز نیازمند اورهال شدن و بازسازی است.
عباس ذاکریان با اشاره به لایحه اخذ مجوز استرداد یک درصد عوارض کسر شده از قرارداد شرکت پارکینگ سازان پارسیان تصریح کرد: در حال حاضر راه‌اندازی و یا انتقال تجهیزات موجود در این مجموعه با ابهامات زیادی همراه بوده و هیچ‌کدام از گزینه‌های موجود نیز به‌صرفه نیست.
وی با تأکید بر لایحه اخذ مجوز استرداد یک درصد عوارض کسر شده از قرارداد شرکت پارکینگ سازان پارسیان اضافه کرد: ظرفیت ۱۴۴ پارک خودرو در این پارکینگ مکانیزه وجود داشته که به دلیل هزینه‌های زیاد نگهداری بلاتکلیف رهاشده است.