31 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

آغاز عملیات اجرایی شبکه آب و سیستم آبیاری تحت‌فشار جاده اراک

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از آغاز عملیات اجرایی شبکه آب و سیستم آبیاری تحت‌فشار جاده اراک خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، پیام جوادیان از آغاز عملیات اجرایی شبکه آب و سیستم آبیاری تحت‌فشار جاده اراک خبر داد و اظهار داشت: عملیات اجرایی شبکه آب و سیستم آبیاری تحت‌فشار و همچنین درختکاری جاده اراک شروع شده است.
مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز
مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز

وی مساحت این پروژه را ۳۰ هکتار اعلام کرد و افزود: پروژه در عرصه‌ای به  مساحت ۳۰ هکتار در قالب دو فاز شامل شبکه انتقال آب و اجرای سیستم های آبیاری تحت‌فشار و همچنین فاز دوم که اجرای عملیات درختکاری می باشد، آغاز شده است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم برآرود هزینه پروژه را بالغ‌ بر ۶ میلیارد ریال عنوان و تصریح کرد: پروژه با برآورد هزینه‌ای بالغ‌بر ۶ میلیارد ریال شروع‌شده و هدف از اجرای این پروژه در مرحله‌ی اول افزایش بهره‌وری از منابع آب موجود استان است.

هزینه ۶ میلیارد ریالی جهت فاز اول پروزه انتقال آب

وی افزایش کیفیت فضای سبز عرصه را هدف بعدی اجرای پروژه شبکه آب و سیستم آبیاری تحت‌فشار دانست و خاطرنشان کرد: با توجه به پتانسیل خوبی که در این عرصه وجود دارد در مرحله بعد افزایش کیفیت فضای سبز منطقه مهم‌ترین هدف اجرای این پروژه خواهد بود.
جوادیان ادامه داد: در مرحله بعد طبق برنامه‌ریزی و اقدامات انجام‌شده امکانات رفاهی این منطقه را در قالب ایجاد مجموعه‌های خدمات رفاهی افزایش داده تا زائرین و مسافرین و همچنین شهروندان خدمات قابل قبولی را از عرصه موجود و فضای سبز حاشیه جاده اراک دریافت نمایند.