31 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
برنامه ریزی و منابع انسانی

دستاوردهای پژوهشی شهرداری در نمایشگاه پژوهش استان به نمایش گذاشته شد

رییس اداره پژوهش‌های کاربردی شهرداری قم گفت: شهرداری قم با راه‌اندازی یک غرفه در نمایشگاه پژوهش استان دستاوردهای پژوهشی خود را به نمایش گذاشت.

به گزارش شهرنیوز، مهدی جمشید پور در مورد برنامه‌های شهرداری قم همزمان با هفته پژوهش گفت: امسال حوزه پژوهشی شهرداری در غرفه‌ای ویژه در نمایشگاه پژوهش استان، دستاوردهای خود را ارائه کرده است.
وی با بیان اینکه تعدادی از طرح‌های پژوهشی که روی آن کار شده، مطالعات، پایان نامه‌های دانشجویی در این نمایشگاه به نمایش عموم گذاشته شده است، افزود: در این نمایشگاه ورود برای عموم آزاد است اما معمولاً بازدید کننده‌های نمایشگاه را مسوولان، پژوهشگران، اساتید و دانشجویان تشکیل می‌دهند تا بتوانند از دستاوردهای پژوهشی استفاده ببرند.
رییس اداره پژوهش‌های کاربردی شهرداری قم به برنامه‌های دیگر در حوزه پژوهشی اشاره کرد و گفت: در هفته پژوهش جدا از نمایشگاه‌ها برنامه‌های خاصی در نظر گرفته‌ایم، از جمله حمایت از پژوهشگران برتر، فناوران برتر در حوزه آموزش و پرورش، حوزه علمیه و دانشگاه‌ها.
وی با بیان اینکه همزمان با هفته پژوهش نهادهای مختلف خصوصا دانشگاه‌ها نیز به صورت خصوصی برنامه‌هایی در نظر دارند، در خصوص پایان‌نامه‌های دانشجویی موجود در نمایشگاه گفت: پایان نامه‌هایی که در حوزه شهرداری، مدیریت شهری و مسائل مربوط به آن، بیشتر مورد حمایت ما قرار گرفته‌ند در نمایشگاه پژوهش به نمایش گذاشته شده‌اند.
جمشیدپور با بیان اینکه رشته‌های مربوط به شهرسازی، عمران، معماری، حمل و نقل، مالی اقتصادی و در کل رشته‌های مربوط به شهرداری بیشتر مورد حمایت این نهاد هستند، اظهار کرد: در سال‌های گذشته پایان نامه‌های غیر مرتبط هم در نمایشگاه قرار داشته اما امسال لیستی از نیازهای پژوهشی در شهرداری به دانشگاه‌ها ارسال کردیم تا دانشجوها را به سمت رفع این نیازها سوق دهیم.