5.2 C
شهر مقدس قم
۲۸ دی ۱۳۹۸
ورود / عضویت
Fa | En | Ar
مالی و اقتصادی

حقوق شهرداری و شهروندان قمی در تخصیص سهم مالیات بر ارزش افزوده ضایع می‌شود

مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری قم گفت: در رابطه با درآمد ارزش افزوده حق شهرداری قم و شهروندان قمی تضییع می‌شود. به گزارش شهرنیوز، علی‌اصغر رنگرز جدی با بیان اینکه در رابطه با درآمد ارزش افزوده حق شهرداری قم تضییع می‌شود، اظهار کرد: دولت پس از ۳۵ سال لایحه‌ای...

مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری قم گفت: در رابطه با درآمد ارزش افزوده حق شهرداری قم و شهروندان قمی تضییع می‌شود.
به گزارش شهرنیوز، علی‌اصغر رنگرز جدی با بیان اینکه در رابطه با درآمد ارزش افزوده حق شهرداری قم تضییع می‌شود، اظهار کرد: دولت پس از ۳۵ سال لایحه‌ای به مجلس داده که امیدواریم براساس جمعیت ارزش افزوده توزیع شود و حقوق شهروندان قمی به آنها باز گردانده شود.
وی با اشاره به نحوه توزیع سهم مالیات بر ارزش افزوده بین شهرداری‌ها گفت: اینکه شهرداری قم ۸۰ تا ۱۰۰ میلیارد تومان مالیات ارزش افزوده دریافت می‌کند در حالی که ما یک میلیون جمعیت داریم به نسبت تهران که ۸ برابر جمعیت دارد و چندین برابر دریافت می‌کند حق شهر قم تضییع می‌شود.
مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری قم با بیان اینکه امیدواریم در لایحه جدید حق هر شهری براساس نسبت جمعیت به آن داده شود، افزود: در بند الف و ب و ج و د ماده ۳۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده باید جمعیت ملاک تخصیص سهم ارزش افزوده باشد وگرنه حق شهرداری‌ها و مردم شهر تضییع می‌شود که در حال حاضر اینگونه برخورد نمی‌شود.
وی بیان کرد: در تهران که دفاتر تجاری و فروش متمرکز هستند حق دیگران به یک شهر داده شود و امیدواریم نمایندگان به این مساله توجه داشته باشند و قانون را به نفع مردم تصویب کنند.