35.9 C
شهر مقدس قم
۲۶ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
خدمات شهری

طرح عملیات زمستانی شهرداری قم آغاز شد

مدیرکل نظارت و هماهنگی امور خدمات شهری شهرداری قم از آغاز طرح عملیات زمستانی شهرداری برای خدمت‌رسانی مطلوب به شهروندان خبر داد. به گزارش شهرنیوز، سید محسن میرهادی در حاشیه بازدید از طرح عملیات زمستانی، با اشاره به برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات انجام شده در راستای آمادگی خدمات‌رسانی در بارش‌های احتمالی...

مدیرکل نظارت و هماهنگی امور خدمات شهری شهرداری قم از آغاز طرح عملیات زمستانی شهرداری برای خدمت‌رسانی مطلوب به شهروندان خبر داد.

1397092605

به گزارش شهرنیوز، سید محسن میرهادی در حاشیه بازدید از طرح عملیات زمستانی، با اشاره به برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات انجام شده در راستای آمادگی خدمات‌رسانی در بارش‌های احتمالی برف و باران با رویکرد پیشگیرانه اظهار کرد: در همین راستا اجرای مانور عملیاتی ماشین آلات مکانیزه سبک و سنگین موتوری خدمات شهری با همکاری مناطق هشتگانه شهرداری و سازمان‌های تابعه با محوریت حوزه معاونت خدمات شهری و امور اجتماعی صورت گرفت.
وی بازدیدهای ادواری در قالب اکیپ‌های کارشناسی در سطح مناطق از نحوه آماده سازی ماشین آلات و تجهیزات زمستانی مناطق، آسیب شناسی نواقص سنوات گذشته جهت رفع مشکلات و ایرادات قبلی را مورد توجه قرار داد و افزود: لایروبی  ۴ هزار و ۵۰۰ مترمکعب کانال و انهار و بازدید فنی از ۲۶ سپتیک در سطح مناطق هشتگانه از دیگر اقدامات انجام شده در این راستا بوده است.
مدیرکل نظارت و هماهنگی امور خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به آماده سازی ۲۵۰ دستگاه ماشین آلات سنگین و سبک مکانیزه خدمات شهری و ۴ دستگاه ماشین آلات نمک پاشی و ۱۰ دستگاه الکتروپمپ آتی سرخود مکش، ۹ دستگاه تانکر مکنده، یک دستگاه جنیتکس مکانیزه برای خدمت‌رسانی در مواقع لزوم بیان کرد: تهیه و دپوی ۲۰۰۰ تن نمک خیابانی و ۳۰۰۰ تن شن در سایت زمستانی مناطق و سایت مرکزی، استقرار ۳۴۰ عدد مخازن شن و نمک در محوطه پیرامون سطوح شیب دار، زیر گذرها و روگذرها، حفر ۱۷۵ حلقه چاه‌ جذبی در سال جاری، احداث کانیوها، همچنین آماده باش بیش از ۲۵۰۰ نفر از پرسنل ستادی، خدمات شهری، فضای سبز و همچنین تهیه دست افزارهای مورد نیاز پرسنل به عنوان بخشی از اهم اقدامات انجام شده در طرح عملیات زمستانی شهرداری قم است.
وی تصریح کرد: با توجه به فرا رسیدن فصل زمستان، پیش بینی تمهیدات لازم و پیشگیرانه در راستای مقابله با بارش‌های برف و یخبندان‌های احتمالی در راستای ایجاد شهری ایمن و مطلوب با مشارکت شهروندان و همکاری سایر دستگاه‌های ذیربط به منظور ارائه خدمات مطلوب به زائرین و مجاورین شهر کریمه اهل بیت (س) ضروری است.