۷ بهمن ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
تولیدی

حمایت شورای اسلامی شهر و شهرداری قم از راهیان نور در جهت تقویت فرهنگ ایثار و شهادت

شهردار قم از مساعدت شهرداری به ستاد راهیان نور استان قم با تصویب شورای اسلامی شهر خبر داد و گفت: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای با سازمان برنامه‌وبودجه، این کمک‌هزینه‌ها در قالب پروژه‌ها عمرانی برای شهر قم بازگردانده می‌شود.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سید مرتضی سقاییان نژاد در شصت و نهمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم اخذ مجوز تسهیلات برای برگزاری اردوی راهیان نور را موردتوجه قرار داد و اظهار داشت: ستاد راهیان نور در استان تشکیل‌شده و تمام مسئولان استان عضو این ستاد هستند.

وی با اعلام اعضای این ستاد افزود: نمایندگانی از سپاه پاسداران، استانداری،  شهرداری و سایر نهادها در این ستاد حضور دارند و شهرداری در سال‌های گذشته در حدود ۱۰۰ میلیون به این نهاد کمک می‌کرد که نیاز به مصوبه نداشت، اما امسال برای تقویت این حرکت فرهنگی و در قالب این لایحه با تصویب شورای اسلامی شهر حضور پررنگ‌تری خواهد داشت.

شهردار قم تصریح کرد: سازمان برنامه‌وبودجه به‌صورت مستقیم نمی‌توانست این کمک را به این ستاد داشته باشد که شهرداری این نقش را برعهده‌گرفته و در قالب طرح عمرانی این پول به شهر برگردانده می‌شود.

وی از امضا تفاهم‌نامه‌ای با سازمان برنامه‌وبودجه به این منظور خبر داد و خاطرنشان کرد: بر اساس این تفاهم‌نامه این مبلغ در قالب پروژه‌ها عمرانی شهر بازگردانده می‌شود و یک و نیم برابر این عدد به طرح‌های عمرانی کمک می‌شود.

انتهای پیام/ن