13.2 C
شهر مقدس قم
۱۷ فروردین ۱۳۹۹
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
اخبار سازمان اتوبوسرانی

راه‌اندازی تابلوهای هوشمند ایستگاه‌های اتوبوس در هفته جاری

مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی استان قم گفت: مشکلات نرم افزاری تابلو‌های هوشمند اعلام زمان ورود اتوبوس به ایستگاه، تا پایان هفته جاری حل می‌شود.

حسین مومنی‌موحد درخصوص خاموش بودن تابلوهای هوشمند ایستگاه‌های اتوبوس سطح استان قم با بیان اینکه پیمانکار هنوز تعهدات خود را کامل انجام نداده است، عنوان کرد: مشکلات نرم افزاری سبب عدم راه‌اندازی تابلوها بوده که ظرف این هفته حل خواهد شد.
وی ادامه داد: همزمان با دهه فجر انقلاب‌اسلامی در کلیه ایستگاه‌های اتوبوس استان تابلوهای هوشمند نصب و راه‌اندازی می‌شود.
مدیرعامل اتوبوسرانی در خصوص بی‌نظمی برخی رانندگان اتوبوس در توقف‌های بی مورد طولانی مدت که سرعت ناوگان اتوبوسرانی را پایین می‌آورد، بیان کرد: سیستم نظارتی ما به دو گونه است، شیوه‌ی اول از طریق بازرس مستقر در ابتدا وانتهای خط و شیوه ی دوم از طریق سیستم AVL انجام می‌شود.
وی ادامه داد: از طریق پیامک و تماس تلفنی به راننده اتوبوسی که توقف بیش از اندازه داشته باشد تذکر داده می شود و در صورت تکرار برای دفعات بعدی مجوز راننده باطل می شود.
استفاده از مینی‌بوس در خط پیام‌نور-جوادالائمه(ع)
مومنی موحد در ادامه در مورد مشکل کمبود اتوبوس در خط پیام نور_جواد الائمه افزود: به علت کمبود تقاضای سفر دریک طرف این خط، بخش خصوصی درخواست حذف سرویس دهی به این خط را دارد چرا که سود لازم را کسب نمی‌کند.
وی ضمن اشاره به توقف برخی دستگاه های اتوبوس این خط به علت فرسودگی ادامه داد: طبق برنامه ریزی های انجام شده با تغییر نوع دستگاه به مینی بوس در صدد رفع مشکلات سرویس دهی به این خط هستیم.
توزیع کارت شهروندی جدید از اوایل بهمن‌ماه
مومنی موحد پیرامون عدم موجودی کارت های شهروندی در باجه های استان، تصریح کرد: از دی سال گذشته قرار‌‌داد با شرکت پیمانکار کارت های شهروندی به پایان رسید و ظرف ۱۰الی ۱۵روز آینده کارت ها ی جدید خریداری و توزیع می شوند.