35.9 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار منطقه 5

آغاز عملیات احداث فاز دوم رینگ دوم مسجد مقدس جمکران به متراژ بیش از ۱۱۰ هزار متر مربع

یکی از افتخارات شهر قم این است که بزرگ‌ترین پایگاه شیعیان اثنی عشری و مهم‌ترین نماد انتظار در قرن حاضر در جمکران بنا شده است مسجدی که هر سال میزبان میلیون‌ها عاشق منتظر از سراسر ایران و جهان می باشد.

به گزارش شهرنیوز؛ علیرضا اقبالیان شهردار منطقه ۵ قم از تکمیل فاز یک و تملک و اجرای فاز دوم رینگ دوم مسجد مقدس جمکران حدفاصل بلوار انتظار تا خیابان امام حسن عسگری (ع) به  مساحت بیش از ۱۱۰ هزار مترمربع خبر داد.
وی افزود: پس از اجرای عملیات فاز اول رینگ دوم مسجد جمکران حد فاصل بلوار انتظار تا بلوار پیامبر اعظم(ص)،  تکمیل فاز یک و تملک و اجرای فاز دوم رینگ دوم مسجد مقدس جمکران حدفاصل بلوار انتظار تا خیابان امام حسن عسگری (ع) به  مساحت بیش از ۱۱۰ هزار مترمربع در دستور کار قرار گرفت.
اقبالیان این پروژه را شامل ۴۵۰۰ متر طول جدولگذاری، با هزینه ای بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال برشمرد و اظهار کرد: طول کل رینگ دوم ۷۵۰۰ متر و مساحت کل آن ۷۰۰ هزار مترمربع می باشد که در چندین مرحله انجام می شود.
شهردار منطقه ۵ با بیان اینکه این پروژه در جهت خدمت رسانی هرچه بیشتر به شهروندان و زائرین و مسافرین با جدیت تمام در حال پیگیری بوده که به ترتیب اهمیت و اولویت اجرایی می گردند، گفت:پروژه مذکور نیز یکی از بزرگترین پروژه های استان و شهرداری منطقه پنج می باشد.
وی در خصوص اهمیت اجرای رینگ دوم مسجد مقدس جمکران اذعان داشت: وجود این رینگ می تواند در ایام خاص مشکل ترافیکی ، گره های ترافیکی و مشکل رفت و آمد را تسهیل نماید و از طرفی در آبادانی هرچه بیشتر منطقه بلااخص مسائل اقتصادی برای مالکین نقش بسزایی داشته باشد.
اقبالیان ضمن تقدیر و تشکر از تولیت مسجد مقدس جمکران و اعضای شورای شهر و حمایت های شهردار قم و همکاری و شکیبایی مردم جمکران ،خاطر نشان کرد همراهی مردم همچون گذشته می تواند در پیشرفت سریع و آبادانی منطقه علی الخصوص جمکران موثر واقع شده و به امید خداوند پروژه های متعدد دیگری در اطراف مسجد مقدس جمکران به زودی مورد بهره برداری قرار گیرد.