37.1 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار ستاد

شهرداری و شورای اسلامی شهر قم برای راه‌اندازی خط یک مترو با ازخودگذشتگی و ایثار کار را به‌پیش می‌برند

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین مجتبی ذوالنور در گفت‌وگویی با اشاره به مشکلات ترافیکی استان قم اظهار داشت: برای کاهش معضلات ترافیکی شهر قم باید پروژه مترو در زمان‌بندی مشخص افتتاح و راه‌اندازی شود.

وی با اشاره به مسئله مترو و آغاز عملیاتی خط ۲ گفت: پیش‌بینی می‌شود خط مترو قم یک تا پایان امسال راه‌اندازی شود اما به دلیل عدم همکاری دولت این پیش‌بینی در هاله‌ای از ابهام قرارگرفته است.
نماینده قم در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد دولت در عدم اختصاص بودجه‌های ترافیکی گفت: به دلیل عدم پایبندی دولت در ارائه تسهیلات به خط یک مترو قم اعتبارات و منابع استانی با مشکل جدی روبه‌رو شده است.
وی مشکلات ناوگان حمل‌ونقل عمومی را مورد توجه قرار داد و تأکید کرد: در حال حاضر استان در مسائل اتوبوس‌رانی و تاکسی‌رانی با مشکل جدی روبه‌رو بوده و متأسفانه دولت به تعهدات خود در تجهیز و نوسازی این ناوگان عمل نکند.
ذوالنور با تمجید از عملکرد شهرداری قم در پیشبرد پروژه‌های عمرانی به‌ویژه مترو قم بیان کرد: شهرداری و شورای قم برای راه‌اندازی خط یک مترو با ازخودگذشتگی و ایثار کار را به‌پیش می‌برند درحالی‌که که دولت اعتباری برای این طرح‌ها در نظر نگرفته است.
نماینده قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: استانی کردن برخی از پروژه‌های ملی مانند قطار پرسرعت تهران- قم اصفهان، احداث پارکینگ ضلع شرقی صحن حرم مطهر  و انقباضی بودن بودجه سال ۹۸ عملاً منابع اقتصادی استان را از بین برده و امکان پیشبرد پروژه‌های استانی را با مشکل روبه‌رو می‌کند.