۷ بهمن ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
تولیدی

هزینه ماهانه بیش از ۲۵۰ میلیارد ریالی خدمات شهری در قم/کاهش هزینه‌ها با مکانیزاسیون تجهیزات خدمات شهری

معاون محیط‌زیست و خدمات شهری شهرداری قم با تأکید بر اینکه ماهانه بیش از 250 میلیارد ریال هزینه جمع‌آوری پسماند، رفت‌وروب و فضای سبز شهر قم می‌شود، گفت: طبق بررسی‌های دستگاه‌های بالادستی، قم از شهرهای پیش‌رو در نظافت عمومی کشور به شمار می‌رود.

به گزارش شهرنیوز، مهدی اصفهانیان مقدم در جلسه کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر قم، با اشاره به نظم در پرداخت حقوق کارگران خدمات شهری شهرداری قم اظهار داشت: یکی از خطوط قرمز مجموعه مدیریت شهری تأخیر در پرداخت حقوق کارگران خدمات شهری و فضای سبز است و در این راستا قبل از پرداخت حقوق کارکنان، حقوق این کارگران پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه با توجه به افزایش ۵۷ درصدی، از ابتدای سال جاری تمامی حقوق کارگران طبق استعلامات قانونی پرداخت‌شده است، ابراز کرد: ۷۵ درصد بودجه خدمات شهری مربوط به حقوق و دستمزد است.

معاون محیط‌زیست و خدمات شهری شهرداری قم ادامه داد: افزایش حقوق کارگری سبب شده که برخی از کلان‌شهرها و شهرها با مشکل پرداخت حقوق روبرو شوند که خوشبختانه در قم با تمهیدات اندیشیده شده تاکنون مشکلی در این زمینه نداشته‌ایم.

وی از تلاش‌های انجام‌شده در راستای کاهش نیروی انسانی در حوزه خدمات شهری خبر داد و گفت: در سال‌های گذشته اقدامات مهمی در زمینه مکانیزه کردن تجهیزات صورت گرفته است و دوره‌های مختلف آموزشی و ارتقای کیفی کارگران برگزارشده است.

اصفهانیان مقدم با اشاره به اورهال و بازسازی برخی دستگاه‌ها و تجهیزات خدمات شهری عنوان کرد: از خردادماه انتقال پسماندها از سکوی بارانداز تا سایت البرز توسط خودروهای شهرداری انجام می‌شود که این اقدام حدود ۱۰ میلیارد تومان به نفع شهرداری بوده است.

وی با تأکید بر اینکه ماهانه بیش از ۲۵۰ میلیارد ریال هزینه جمع‌آوری پسماند، رفت‌وروب و فضای سبز شهر قم می‌شود، اضافه کرد: طبق بررسی‌های انجام گرفته، قم از شهرهای پیش‌رو در نظافت عمومی شهر کشور به شمار می‌رود.

انتهای پیام/