۷ بهمن ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار اداره کل ارتباطات

تولید مستند “به‌قصد کشت نزنید” با مشارکت شهرداری قم

مستند "به‌قصد کشت نزنید" با مشارکت شهرداری قم و در قالب ویژه‌برنامه‌های کنگره ملی شهدای استان قم تولید شد.

به گزارش شهرنیوز، این مستند پرتره شامل برشی از زندگی شهید سید عبدالله برقعی و روایتی از سیره زندگی این شهید در قالب برنامه‌های دومین کنگره شهدای استان قم و با مشارکت و حمایت اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم به تولید رسید.

بنابراین گزارش تحقیق و پژوهش برای تولید این مستند از سال ۱۳۹۹ آغاز و فیلم‌نامه آن در تیرماه سال جاری به نگارش درآمدهاست.

فرایند تولید این اثر از شهریورماه به مدت یک ماه شامل مراحل تولید و فیلم‌برداری به انجام رسیده و هم‌اکنون مرحله پس‌تولید و تدوین در حالا اجراست.

این مستند به زندگی شهید سید عبدالله برقعی با محور فعالیت‌های اجتماعی و عام‌المنفعه، شخصی و خانوادگی، سیاسی و انقلابی و درنهایت حضور وی در دوران دفاع مقدس به‌صورت بازسازی صحنه‌ها و با روایت همسر، اقوام و دوستان وی می‌پردازد.

این شهید والامقام نقش ویژه‌ای در فعالیت‌های اجتماعی و سیاسی قبل و بعد از انقلاب را عهده‌دار بوده است.

مستند “به‌قصد کشت نزنید” به مدت ۴۰ دقیقه و برای شرکت در جشنواره فیلم ۱۷ در قالب ویژه‌برنامه‌های دومین کنگره شهدای استان قم در حال تولید است.

مجری طرح موسسه حدیث فتح و پشتیبانی فنی آن را موسسه فیلم آسمان بر عهده داشته  و اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم نیز در این زمینه همکاری، مشارکت و حمایت ویژه‌ای را در تولید اثر داشته است.

نویسندگی و کارگردانی مستند “به‌قصد کشت نزنید” توسط علی‌اصغر فاریابی انجام‌شده و سایر عوامل تولید آن عبارت‌اند از: مدیر تولید میلاد فرشیدنیا، پژوهش و تحقیق فائزه راست‌گو، دستیار کارگردان محمدجعفر سلیمانی، مدیر فیلم‌برداری محمدعلی جعفری، صدابردار رضا رهبر، مدیر نورپردازی حسین حقی، دستیار تصویر مهدی باقری، گرافیک محمدمهدی شوشتری، بازیگران سید محمدجواد طباطبایی و لیلا طریقی، گویندگی متن لیلا طریقی و هادی افضلی، نظارت محتوایی علی مولوی.

***