۷ بهمن ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

خبرهای خوش حوزه پسماند در بازدید معاون خدمات شهری شهرداری قم/پیشرفت ۹۵ درصدی خط دوم پردازش و فعالیت مرکز تبدیل نایلون بازیافتی

معاون محیط‌زیست و خدمات شهری شهرداری قم از روند پیشرفت پروژه‌های مدیریت پسماند واقع در مجموعه سایت البرز به‌ویژه خط دوم پردازش، مرکز تبدیل نایلون بازیافتی به گرانول و ساختمان رفاهی خدماتی کارکنان مجموعه پردازش بازدید کرد.

به گزارش واحد خبر سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم، مهدی اصفهانیان مقدم امروز به همراه مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم از روند احداث خط پردازش شماره ۲ سایت البرز بازدید کرد.

احداث این خط پردازش پسماند از تیرماه سال ۱۴۰۰ آغاز و ساخت تمامی قسمت‌ها ازجمله نوارهای نقاله، اسلت، سرندها، مگنت‌ها، سکوهای جداسازی و اتاق تفکیک، تابلوهای برق و اتاق فرمان انجام و در محل پروژه نصب‌شده است.

این پروژه با میزان پیشرفت ۹۵درصد، به‌زودی به بهره‌برداری خواهد رسید و با آغاز به فعالیت این خط پردازش پسماند، درصد بالایی از مواد بازیافتی پسماندهای شهری جداسازی شده و مواد ارگانیک موجود در پسماند پس از جداسازی برای تولید کود کمپوست استفاده خواهد شد که این مهم علاوه بر کاهش بسیار زیاد حجم دفن پسماند و رسیدن آن به صفر موجب کاهش تولید شیرابه و گازهای گلخانه‌ای و درنتیجه کاهش اثرات مخرب زیست‌محیطی خواهد شد.

بازدید از مرکز تبدیل نایلون بازیافتی به گرانول که ساخت و بهره‌برداری از آن‌ها در سال گذشته با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و مشارکت سازمان مدیریت پسماند آغازشده و در سال جاری به بهره‌برداری رسید و ساختمان رفاهی خدماتی کارکنان مجموعه از دیگر برنامه‌های این بازدید بود.

انتهای پیام/****