۷ بهمن ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

برنامه شهرداری قم برای مکانیزه کردن ۴ پل تا پایان سال/۴ میلیارد تومان هزینه مکانیزه شدن هر پل‌ عابر پیاده

مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم گفت: با توافقات انجام‌شده با شرکت‌های بخش خصوصی و پیمانکاران تلاش می‌شود تا پایان سال 4 پل شهری مکانیزه شوند.

به گزارش شهرنیوز، حسین شعبان‌زاده در گفت‌وگویی با اشاره به برنامه شهرداری جهت مکانیزه کردن پل‌های عابر پیاده، اظهار داشت: سیاست شهرداری قم، توسعه پل‌های مکانیزه است، چراکه میزان استقبال از پل‌های سنتی مطلوب ارزیابی نمی‌شود.

وی ادامه داد: در حدفاصل بین میدان سپاه و بلوار عطاران به طول دو کیلومتر، استانداردهای لازم در نصب عابرین پیاده رعایت شده و امکان لازم برای افزایش پل در این محدوده کم منطقی نیست و علاوه بر این نصب پل‌های عابرین پیاده، مشکلاتی برای ساکنان و واحدهای تجاری دارد.

مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم آرام‌سازی ترافیک را جزو اولویت‌های مهم شهرداری قم دانست و تصریح کرد: هم‌اکنون ۶۲ پل عابر پیاده در شهر قم فعال است که به دنبال مکانیزه کردن همه آن‌ها هستیم.

وی یادآور شد: با توافقات انجام‌شده با شرکت‌های بخش خصوصی و پیمانکاران تلاش می‌شود تا پایان سال ۴ پل شهری مکانیزه شوند.

شعبان‌زاده خاطرنشان کرد: برای مکانیزه کردن هر پل عابر پیاده اعتباری افزون بر ۴ میلیارد تومان نیاز است که شهرداری برای به سرانجام رساندن آن‌ها از توان‌ بخش خصوصی استفاده خواهد کرد.

انتهای پیام/****ش