۱۳۹۶ شنبه ۹ ارديبهشت
هدر
عمليات اجرايي سه هتل 5 ستاره امسال در بلوار پيامبر اعظم آغاز مي‌شود
شهردار قم گفت: قرارداد اجراي سه هتل پنج ستاره در بلوار پيامبر اعظم با سرمايه گذاران بخش خصوصي منعقد شده و به زودي پس از اتمام روند طراحي عمليات اجرايي آنها آغاز خواهد شد عمليات اجرايي سه هتل 5 ستاره امسال در بلوار پيامبر اعظم آغاز مي‌شود

به گزارش شهرنيوز، دكتر سقائيان‌نژاد در ديدار با آيت‌الله وحيد خراساني، با اشاره به چالش‌هاي پيش‌روي شهرداري قم اظهار كرد: شهرداري در يك سال اخير با مشكلات و معضلات متعددي مواجه بوده كه يكي از آنها بحث بدهي‌هاي كلان به بانك‌ها است.

وي با اشاره به پيگيري‌هاي متعدد مديران شهري و مسوولان و نخبگان استان براي رفع مشكلات شهرداري با بانك‌ها خاطرنشان كرد: در نهايت با حمايت مراجع تقليد، علما، نمايندگان مردم و رئيس مجلس شوراي اسلامي بانك‌ها حاضر به مذاكره با شهرداري شده و توانستيم توافقاتي با آنها داشته باشيم.

شهردار قم با تاكيد بر تهاتر 890 ميليارد تومان از بدهي‌هاي شهرداري با بانك‌ها خاطرنشان كرد: همچنين شهرداري طلب 700 ميليارد توماني از دولت داشت كه با پيگيري مكرر توانستيم اين طلب را تثبيت كنيم.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره پروژه‌هاي نيمه كاره شهر قم اظهار كرد: شهر قم با معضل پروژه‌هاي نيمه كاره رو به رو بود كه با برنامه‌ريزي توانستيم عمده آنها را سال گذشته به بهره‌برداري برسانيم.

سقائيان‌نژاد تصريح كرد: باقي پروژه‌هاي عمراني نيمه كاره نيز امسال تا خردادماه به بهره‌برداري رسيده و گشايش ويژه‌اي در امور ترافيكي شهر رخ مي‌دهد.

شهردار قم اضافه كرد: يكي از پروژه‌هايي كه مشكلات متعددي را براي مردم ايجاد كرده بود پروژه تقاطع سه سطحه عمارياسر و 15 خرداد بود كه اين پروژه در مراحل نهايي قرار داشته و بخش‌هايي از آن بازگشايي شده و مابقي نيز به زودي در اختيار مردم قرار مي‌گيرد.

وي به پروژه‌هاي شهرداري در سال 95 اشاره كرد و افزود: پروژه مقداد در مدت يك سال در بزرگراه امام علي اجرايي شد و پروژه‌هاي شهداي مدافع حرم و رمپ و لوپ غدير نيز به زودي به بهره‌برداري مي‌رسد.

وي با بيان اينكه حركت شهرداري بدون خط كش راه بوده است بيان كرد: به همين دليل سال گذشته را به صورت پروژه محور پيش برديم و به موازات آن توانستيم با بهره‌گيري از نظر حوزه و دانشگاه و نخبگان شهر برنامه پنج ساله شهرداري را تدوين كنيم.

شهردار قم با تاكيد بر اينكه در برنامه قم 1400 در افق پنج ساله توسعه زيرساخت‌هاي شهري قم در بخش‌هاي مختلف ديده شده است افزود: بودجه امسال شهرداري نيز بر اساس همين برنامه آماده و به تصويب شوراي اسلامي شهر قم رسيد.

وي خاطرنشان كرد: بودجه سال 96 شهرداري با افزايش 64 درصدي بالغ بر 2 هزار و 200 ميليارد تومان است كه فاينانس خط اول و دوم مترو نيز به آن اضافه شده و در نهايت به بيش از 4 هزار ميليارد تومان مي‌رسد.

سقائيان‌نژاد با بيان اينكه در برنامه امسال اجراي پروژه‌هاي متعدد عمراني و فرهنگي در دستور كار شهرداري است گفت: اولويت ما در شرايط فعلي تكميل رينگ‌هاي ترافيكي شهر است كه در اين راستا بلوار آيت‌الله بروجردي در دو فاز به بهره‌برداري رسيده و فاز سوم نيز تا خرداد افتتاح مي‌شود.

وي گفت: همچنين در اين مسير راه‌اندازي بلوار شهيد كبيري و شهيد كريمي ضروري بوده كه آنها نيز با زيرگذر بلوار پيامبر اعظم قبل از نيمه شعبان در اختيار مردم قرار مي‌گيرد.

شهردار قم با تاكيد بر اينكه در برنامه شهرداري از اين پس پروژه‌هاي عمراني كلان به صورت يكساله اجرايي مي‌شود افزود: براي امسال براي تسهيل ترافيكي رينگ سوم ترافيكي اجراي تقاطع ميدان وليعصر و شهرك قدس را در دستور كار داريم.

وي در ادامه سخنان خود از كلنگ‌زني 10 مركز فرهنگي و ورزشي در مناطق شهري خبر داد و افزود: در حوزه تفريحي نيز اجراي پروژه هاي باغ پرندگان، تله سيژ، تله كابين، درياچه مصنوعي، پارك بزرگ، آكواريوم و... در دستور كار است.

سقائيان‌نژاد اقدامات شهرداري در حوزه مديريت پسماند را مورد توجه قرار داد و گفت: تاكيد داريم كه نبايد اجازه دفن زباله را در شهر داد و در اين راستا نيازمند زيرساخت‌هاي لازم هستيم كه به زودي برنامه ساخت كارخانه زباله سوز در قم اجرايي خواهد شد.

وي با تاكيد بر نياز قم به توسعه زيرساخت‌هاي اقامتي و افزايش ماندگاري زائر بيان كرد: قرارداد اجراي سه هتل پنج ستاره در بلوار پيامبر اعظم با سرمايه گذاران بخش خصوصي منعقد شده و به زودي پس از اتمام روند طراحي عمليات اجرايي آنها آغاز خواهد شد.

شهردار قم خاطرنشان كرد: خوشبختانه با وحدت و انسجام شكل گرفته در مجموعه مديريت شهري اقدامات گسترده‌اي براي رشد و توسعه آينده قم با محوريت برنامه و چشم‌انداز شهر در دستور كار داريم.

 

منبع: اداره كل روابط عمومي و بين الملل شهرداري قم
تاریخ: 1396/01/24
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به شهرداري شهر قم ميباشد.
Powered by DorsaPortal