۱۳۹۶ شنبه ۹ ارديبهشت
هدر
عمليات اجرايي پروژه شهيد كاظمي به زودي آغاز مي‌شود
شهردار قم گفت: به زودي پروانه ساخت پروژه شهيد كاظمي صادر شده و عمليات اجرايي آغاز مي‌شود و تمام عزم مديران شهر بر اين قرار گرفته كه هرچه سريع‌تر پروژه آغاز شده و اقدامات اجرايي آن انجام شود عمليات اجرايي پروژه شهيد كاظمي به زودي آغاز مي‌شود

به گزارش شهرنيوز، دكتر سقائيان‌نژاد در ديدار مديران شهري با آيت‌الله گرامي، با بيان اينكه شهرداري‌ در سال‌هاي اخير با چالش‌هاي مختلفي مواجه بوده كه از آن جمله بدهي‌هاي كلان به بانك‌ها است اظهار كرد: هزار و 600 ميليارد تومان به بانك‌ها و نهادهاي مختلف بدهكار بوديم كه تنها 450 ميليارد تومان سالانه بابت سود اين بدهي پرداخت مي‌كرديم.

وي گفت: مگر شهرداري ساليانه چقدر درآمد دارد كه بتواند اين حجم سود را پرداخت كند؛ به همين خاطر پيگيري‌هايي را از علما و مراجع و مسوولان ملي و استاني داشتيم كه حمايت‌هايي از ما انجام دادند.

شهردار قم با اشاره به جزئيات بدهي شهرداري تصريح كرد: 400 ميليارد تومان از بدهي شهرداري مرتبط با بلوار پيامبر اعظم بوده و بخشي نيز به فاز چهار و پنج عمارياسر مربوط مي‌شود؛ البته عدم بازپرداخت اين بدهي نيز به صورت تصاعدي به اين بدهي اضافه كرده است.

وي با اشاره به همكاري بانك‌ها براي تهاتر ملكي بدهي‌هاي شهرداري خاطرنشان كرد: در سال 95 نزديك به 900 ميليارد تومان از بدهي‌ها را تهاتر كرديم.

سقائيان‌نژاد با اشاره به طلب شهرداري از دولت گفت: دولت خود در شرايط فعلي با مشكلات مالي متعددي مواجه است و با اين وجود پيگيري‌هاي گسترده‌اي صورت گرفت و توانستيم با حمايتي كه انجام شد تخصيص 700 ميليارد بدهي دولت را بگيريم.

وي نبود نقشه راه در شهرداري را معضلي جدي براي شهر قم دانست و تصريح كرد: در سال 95 با تعاملي كه با حوزه، دانشگاه و شوراي شهر صورت گرفت چشم‌انداز پنج ساله شهرداري در افق 1400 تدوين شد كه اين برنامه راهي را براي شهرداري باز مي‌كند كه در چه مسيري حركت خواهيم كرد و بودجه بندي شهرداري را منسجم مي‌كند.

شهردار قم پروژه‌هاي نيمه تمام در شهر را يادآور شد و تصريح كرد: 14 پروژه كلان نيمه‌تمام مشكلات زيادي را براي مردم ايجاد كرده بود كه يكي از آنها پروژه تقاطع سه سطحه 15 خرداد بود.

وي با تاكيد بر اينكه عمده پروژه‌هاي نيمه تمام شهر به بهره‌برداري رسيده است خاطرنشان كرد: مابقي پروژه‌هاي نيمه كاره نيز در دستور كار شهرداري است كه به زودي به بهره‌برداري مي‌رسد.

سقائيان‌نژاد با بيان اينكه شهرداري در سال 95 پروژه‌هاي جديدي را نيز آغاز كرد افزود: تقاطع مقداد يكي از پروژه‌هاي ويژه شهرداري بود كه بهره‌برداري شد.

وي ادامه داد: پروژه تقاطع سه سطحه شهداي مدافع حرم نيز در بخش‌هايي به بهره‌برداري رسيده و زيرگذر آن نيز با توجه به اينكه بخش جديدي به آن اضافه شد كمي بيشتر زمان برده اما همچنان در زمان‌بندي يكساله به بهره‌برداري خواهد رسيد.

شهردار قم اقدامات شهرداري در حوزه فضاي سبز و مباحث زيست محيطي را مورد توجه قرار داد و گفت: كمبود فضاي سبز در شهر قم يكي از مشكلات است كه سال گذشته 330 هكتار به فضاي سبز اضافه و 450 هزار اصله درخت كاشته شد.

وي گفت: در عين حال 24 بوستان از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبري با مشاركت شهرداري احداث و در اختيار مردم قرار گرفت.

سقائيان‌نژاد با اشاره به افزودن 40 دستگاه اتوبوس به ناوگان شهري ادامه داد: سال گذشته 250 هزار تن آسفالت در شهر توزيع شد كه نياز است طي سال‌هاي آينده اين اقدام توسعه يابد.

وي تحقق بيش از 100 درصدي بودجه سال 95 شهرداري را يادآور شد و گفت: بودجه سال 96 نيز با افزايش 64 درصدي بالغ بر 2 هزار و 200 ميليارد تومان تدوين شده كه به اين مبلغ فاينانس مترو بالغ بر 500 ميليون يورو اضافه مي‌شود.

شهردار قم با اشاره به اقدامات نوروزي شهرداري بيان كرد: امسال سه بوستان شهر به كمپ زائر تبديل شد و با توجه به اينكه برپايي چادر در شهر جلوه خوبي نداشت مردم به سمت اين بوستان‌ها هدايت شدند.

وي خاطرنشان كرد: در اين بوستان‌ها امكانات مورد نياز زائران فراهم شد و ايمني نيز تامين شد تا مردم مشكلي در شهر قم از نظر اسكان اضطراري نداشته باشند.

سقائيان‌نژاد عقد قرارداد احداث سه هتل پنج ستاره را يادآور شد و افزود: اين سه هتل در بلوار پيامبر اعظم احداث خواهد شد.

وي ادامه داد: براي اوقاف فراغت و تفريح شهروندان و زائران نيز احداث باغ پرندگان، تله سيژ، تله كابين، آكواريوم، درياچه مصنوعي و... در دستور كار قرار گرفته است.

شهردار قم با اشاره به اقدامات شهرداري در حوزه مديريت پسماند تصريح كرد: در گذشته پسماند به طور كامل در شهر دفن مي‌شده و به دنبال اين هستيم كه اين پسماند را تبديل به انرژي كرده و اجازه دفن آن را ندهيم.

وي با اشاره به اقدامات شهرداري در حوزه بافت فرسوده بيان كرد: در صدد اين هستيم كه چارچوب‌هاي مناسبي را در حوزه معماري و شهرسازي مشخص كنيم كه در حد و اندازه شهري اسلامي و ديني باشد.

سقائيان‌نژاد با تاكيد بر برنامه‌هاي شهرداري در حوزه فرهنگي بيان كرد: 250 نقطه شهر مشخص شده تا با ايجاد تجهيزاتي اذان در سه نوبت پخش شود.

وي اختصاص دو رديف بودجه به بهسازي و نوسازي مساجد و اقدامات كانون‌هاي فرهنگي تصريح كرد: اين منابع به صورت جزئي توزيع مي‌شود تا بتوانيم مشكلات اين مراكز را رفع كنيم.

شهردار قم با تاكيد و وحدت شكل‌گرفته در مجموعه شهر قم خاطرنشان كرد: تمام خدماتي كه امروز در شهر قم شكل گرفته نتيجه عنايت حضرت معصومه(س) است.

وي با بيان اينكه قريب به 300 ميليارد تومان از طلب‌هاي شهرداري از دولت مربوط به حوزه‌هاي علميه بوده است گفت: در حال فراهم آوردن شرايطي هستيم كه بتوانيم حساب‌هاي خود با حوزه را تسويه كنيم و در راستاي رفع بدهي‌هاي شهرداري مديران حوزه حمايت ويژه‌اي از شهرداري داشتند.

سقائيان‌نژاد با اشاره به پروژه شهيد كاظمي گفت: نيت اوليه براي اين پروژه اين بوده كه در اين محور كه مشكلاتي داشتيم ظرفيتي براي پاركينگ ايجاد شود تا بتوانيم با اتكا به آن تردد در خيابان صفائيه و محدوده را تسهيل كرده و همچنين ظرفيتي براي توقف در محدوده حرم مطهر نيز ايجاد كنيم.

وي با تاكيد بر اينكه پروژه شهيد كاظمي از سال 86 آغاز شده است تصريح كرد: بايد در مباحث بارگذاري و طراحي تامل بيشتري مي‌شد اما با تمام اين مسائل سرمايه‌گذار اوليه تغيير كرده و بخش عمده تاخير مربوط به تغيير سرمايه‌گذار بوده است.

شهردار قم به تغييرات در بارگذاري پروژه اشاره كرد و افزود: چيزي از آزادسازي پروژه باقي نمانده و به زودي پروانه صادر شده و عمليات اجرايي آغاز مي‌شود و تمام عزم مديران شهر بر اين قرار گرفته كه هرچه سريع‌تر پروژه آغاز شده و اقدامات اجرايي آن انجام شود.

وي گفت: همچنين معماري اين پروژه نيز در فراخواني مورد توجه قرار گرفته تا بتوانيم به بهترين شكل پروژه را اجرايي كنيم.

سقائيان‌نژاد با اشاره به برخي ممنوعيت‌هاي ترافيكي در محدوده حرم مطهر خاطرنشان كرد: ممنوعيت تردد در خيابان ارم با وجود تمام مسائلي كه مطرح شده و انتقاداتي كه بوده، مصوبه‌اي است كه استان مد نظر داشته است.

 

منبع: اداره كل روابط عمومي و بين الملل شهرداري قم
تاریخ: 1396/01/24
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به شهرداري شهر قم ميباشد.
Powered by DorsaPortal