۱۳۹۶ شنبه ۹ ارديبهشت
هدر
پخش اذان در 250 نقطه شهر قم
شهردار قم با اشاره به اقدامات فرهنگي شهرداري در سال 95 و برنامه‌هاي سال 96 گفت: نمازخانه تمام بوستان‌ها آماده سازي و بهسازي شده و پيش‌بيني كرديم امسال در 250 نقطه شهر در سه نوبت اذان پخش شود پخش اذان در 250 نقطه شهر قم

به گزارش شهرنيوز، دكتر سقائيان‌نژاد امشب در ديدار مديران شهري با آيت‌الله علوي گرگاني، با بيان اينكه سال 95 سال مباركي براي شهرداري بود اظهار كرد: با وجود سختي‌ها سال 95 نتايج خوبي را براي شهر قم داشت.

وي با اشاره به بدهي‌ هزار و600 ميليارد توماني شهرداري گفت: با كمك خداوند توانستيم قريب به 900 ميليارد تومان از اين بدهي‌ها را تهاتر كنيم.

شهردار قم گفت: البته در اين مسير نمايندگان مردم، رئيس مجلس و علما و مراجع هم همراهي گسترده‌اي داشتند تا بانك‌ها حاضر به مذاكره با شهرداري شوند.

وي به طلب 700 ميليارد توماني شهرداري از دولت اشاره كرد و افزود: اين مبلغ نيز تخصيص يافته و در دو سال اين مبلغ نيز در اختيار شهرداري قرار خواهد گرفت.

سقائيان‌نژاد با بيان اينكه شهرداري خط‌ كش راه و برنامه نداشت گفت: با كمك حوزه و دانشگاه اين برنامه تدوين شد و قم 1400 را در شورا تصويب كرديم.

وي با اشاره به مشكلات پروژه‌هاي نيمه تمام در شهر قم تصريح كرد: خوشبختانه بيش از 90 درصد اين پروژه‌ها تا پايان سال 95 به بهره‌برداري رسيد و بقيه آنها نيز قبل از خرداد به بهره‌برداري مي‌رسد.

شهردار قم با تاكيد بر عزم شهرداري براي اتمام سريع‌ پروژه‌هاي عمراني و جلوگيري از تاخير در روند تكميل آنها، بيان كرد: چند پروژه جديد نيز آغاز كرديم كه در طول يكسال اجرايي و در اختيار مردم قرار گرفت.

وي به كاشت بيش از 330 هكتار فضاي سبز در شهر قم اشاره كرد و گفت: بايد چند سال اين برنامه را ادامه دهيم در حالي كه سال گذشته بيش از 450 هزار اصله درخت كاشته شد.

سقائيان‌نژاد به آموزش فرهنگ شهروندي در حوزه مديريت پسماند اشاره كرد و گفت: مشاركت مردم در بخش تفكيك افزايش چشم‌گيري پيدا كرده است و اقدامات اين بخش از جمله توسعه مراكز بازيافت و ارائه آموزش‌ها در دستور كار است.

وي به اختصاص سه بوستان در نوروز امسال به كمپ زائر اشاره كرد و افزود: سعي داشتيم كه هيچ چادري در محدوده مركز شهر و حرم مطهر برپا نشود و شهروندان و زائرين به بوستان‌ها هدايت شدند.

شهردار قم تسهيلات شهرداري براي ماندگاري زائر در شهر را مورد توجه قرار داد و افزود: نمازخانه تمام بوستان‌ها آماده سازي و بهسازي شده و پيش‌بيني كرديم كه در 250 نقطه شهر در سه نوبت اذان پخش شود.

وي وضعيت بودجه‌اي در سال 96 را مورد توجه قرار داد و با اشاره به جزئيات سهم بخش عمراني و جاري در اين بودجه خاطرنشان كرد: در سال 96 بودجه‌اي كه اختصاص داده شده 64 درصد نسبت به سال 95 افزايش پيدا كرده كه بالغ بر 2 هزار و 200 ميليارد تومان است و 500 ميليون يورو نيز براي خط اول و دوم مترو است.

سقائيان‌نژاد بيان كرد: با اين بودجه مي‌توانيم بخش عمده مشكلات شهر را برطرف كرده و با ادامه اين روند كمبودهاي شهري را برطرف كنيم.

وي پخش 250 هزار تن آسفالت در شهر قم اشاره كرد و افزود: در شرايط فعلي وضعيت خوبي برقرار شده و ارتباط خوبي با بيوت مراجع، حوزه، حرم مطهر، جمكران، اوقاف و سازمان‌هاي ديگر شكل گرفته تا بتوانيم كمبودها و مشكلات شهر قم را برطرف كنيم.

 

منبع: اداره كل روابط عمومي و بين الملل شهرداري قم
تاریخ: 1396/01/23
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به شهرداري شهر قم ميباشد.
Powered by DorsaPortal