۱۳۹۶ شنبه ۹ ارديبهشت
هدر
اختصاص 30 ميليارد تومان براي توسعه پاركينگ‌هاي شهر قم
شهردار قم گفت: در بودجه سال جاري نزديك به 30 ميليارد تومان براي احداث پاركينگ خصوصاً در محدوده هسته مركزي شهر پيش بيني شده است اختصاص 30 ميليارد تومان براي توسعه پاركينگ‌هاي شهر قم

به گزارش شهرنيوز، دكتر سقائيان‌نژاد ظهر امروز در ديدار با آيت‌الله ابراهيم اميني عضو مجلس خبرگان رهبري، اظهار كرد: زماني كه ما وارد شهرداري قم شديم نزديك به هزار و 600 ميليارد تومان بدهي داشتيم كه عمده آن مربوط به بلوار پيامبر‌اعظم(ص) بود.

شهردار قم با بيان اينكه قريب به 800 ميليارد تومان براي اين پروژه وام گرفته شده بود كه در پنج سال اين مبلغ به هزار و 600 ميليارد تومان رسيده بود، خاطرنشان كرد: با حمايت‌ نمايندگان مردم و رئيس مجلس شوراي اسلامي و علما و مراجع تقليد مذاكراتي با بانك‌ها صورت گرفت تا بتوانيم مشكلات را حل كنيم.

سقائيان‌نژاد با تاكيد بر اينكه سال گذشته قريب به 900 ميليارد تومان از بدهي‌ها با املاك شهرداري تهاتر شد، تصريح كرد: ما طلب‌هاي را نيز قريب به 700 ميليارد تومان از دولت داشتيم كه با پيگيري كه صورت گرفت اين طلب به عنوان اسناد خزانه و دوساله براي شهرداري تأييد و تثبيت شد.

وي با تاكيد بر اينكه بخش عمده بدهي‌هاي شهرداري با اين اقدامات رفع مي‌شود، خاطرنشان كرد: پروژه‌هاي نيمه تمام داخل شهر يكي از مشكلات ديگر شهرداري بود كه سال گذشته بالغ بر 90 درصد آن‌ها به اتمام رسيد.

شهردار قم با اشاره به اتمام يكساله برخي پروژه‌هاي عمراني، بيان كرد: خط كش راه براي حركت شهرداري نداشتيم و با كمك حوزه و دانشگاه برنامه قم 1400 تدوين شد و بودجه سال 96 را براساس برنامه به شورا داديم كه قريب به 65 درصد افزايش نسبت به سال گذشته داشته است.

سقائيان‌نژاد با بيان اينكه نزديك به هزار و 600 ميليارد تومان پروژه عمراني براي امسال تعريف شده است، افزود: سال گذشته نزديك به 330 هكتار فضاي سبز قم افزايش پيدا كرد.

وي با تاكيد بر تبديل سه بوستان شهري به كمپ زائرين، خاطرنشان كرد: امكانات مورد نياز زائرين در اين كمپ‌ها تأمين شده و اين كار از برپايي چادر در محدوده حرم جلوگيري كرده است.

شهردار قم به تأمين فضايي در محدوده جمكران براي اسكان اضطراري، خاطرنشان كرد: در حوزه تخلفات شهري و نظافت نيز اقدامات گسترده‌اي صورت گرفته است.

سقائيان‌نژاد به برنامه‌ شهرداري در حوزه پسماند در سال 96 اشاره كرد و افزود: اميدواريم با اين اقدامات بتوانيم بخشي از كمبودهاي شهر قم را برطرف كنيم.

وي با تاكيد بر اينكه براي سال 96 در حوزه فرهنگي برنامه‌هايي داريم، بيان كرد: امسال نزديك به 10 مجموعه فرهنگي و ورزشي در مناطق هشتگانه ساخته مي‌شود.

شهردار قم خاطرنشان كرد: برنامه‌هاي قم در راستايي است كه بتوانيم بخشي از مشكلات و كمبودهاي شهر قم را رفع كنيم.

سقائيان‌نژاد با اشاره به توزيع نزديك به 250 هزار تن آسفالت در سال گذشته در معابر شهر، بيان كرد: براي سال 96 نيز همين برنامه با قوت و قدرت بيشتري ادامه پيدا خواهد كرد.

وي با اشاره به حمايت‌هاي شهرداري از هتل‌سازي، خاطرنشان كرد: سه هتل پنج ستاره در بلوار پيامبر اعظم(ص) انعقاد قرارداد شده كه امسال عمليات اجرايي آن‌ها آغاز مي‌شود.

شهردار قم گفت: توافقي نيز با عتبه حسيني در كربلا شده كه مدينه‌الزائرين در بلوار پيامبر اعظم(ص) در مساحتي نزديك به 75 هزار مترمربع بسازند.

شهردار قم افزود: آستان حضرت معصومه(س) نيز زميني به مساحت 75 هزار مترمربع دارند كه قرار است زائرسرا در آن ساخته شود.

وي با اشاره به پروژه شهيد كاظمي تصريح كرد: سرمايه‌گذار اوليه پروژه دچار مشكلات قانوني شده و نهايتاً بانك پارسيان وارد پروژه شده است و بخشي از تاخيرات به اين مساله مربوط بوده است.

سقائيان‌نژاد تصريح كرد: به گونه‌اي بارگذاري در اين پروژه شده بود كه پاركينگ‌ها تنها پاسخگوي حجم فضاهاي تجاري پروژه بود و مشكلي را از نظر پاركينگ قم حل نمي‌كرد و اين مساله در كميسيون ماده پنج بازنگري شد و بارگذاري كاهش پيدا كرد.

وي با اشاره به پيش‌بيني‌هاي ترافيكي در اين پروژه خاطرنشان كرد: با بررسي‌هايي كه صورت گرفته تمام اين مباحث به نقطه نهايي رسيده و در كميسيون ماده پنج تصميمات نهايي اتخاذ شده و ما به سرمايه‌گذار اصلي هشدار داده‌ايم كه بايد هرچه سريع‌تر اقدام به اخذ پروانه كرده و عمليات اجرايي را آغاز كند.

شهردار قم با تاكيد بر عزم مديران شهر براي آغاز عمليات اجرايي پروژه شهيد كاظمي در بهار افزود: در بودجه سال 96 نزديك به 30 ميليارد تومان براي پاركينگ‌سازي خصوصاً در محدوده هسته مركزي شهر گذاشته شده است.

وي بيان كرد: براي پاركينگ‌سازي اطراف مسجد مقدس جمكران نيز تسهيلاتي گذاشته شده است.

سقائيان‌نژاد تصريح كرد: اين مشكلات به گونه‌اي است كه بايد به مرور اقداماتي انجام داده و بتوانيم نيازمندي‌ها را برطرف كنيم.

وي به پروژه فرودگاه قم اشاره كرد و گفت: اين پروژه در حال حاضر شرايط ويژه‌اي دارد و تا تعيين تكليف نشود هيچ‌كس نمي ‌توان مشكل آن را حل كند.

شهردار قم گفت: با توجه به مجاورت خط راه آهن با فرودگاه قسمت بار اين پروژه مي‌تواند همراه با بخش مسافري تحولي در اين شهر ايجاد كند.

منبع: اداره كل روابط عمومي و بين الملل شهرداري قم
تاریخ: 1396/01/20
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به شهرداري شهر قم ميباشد.
Powered by DorsaPortal