۱۳۹۶ شنبه ۹ ارديبهشت
هدر
پروژه‌هاي كارگر، شهيد فهيمي و جمهوري تا پايان سال تكميل مي‌شود
شهردار قم گفت: بلوار جمهوري تا ميدان امام حسين(ع) به زودي به اتمام خواهد رسيد و خيابان‌هاي كارگر و شهيد فهيمي نيز براي تكميل تا پايان سال در دستور كار است پروژه‌هاي كارگر، شهيد فهيمي و جمهوري تا پايان سال تكميل مي‌شود

به گزارش شهرنيوز، دكتر سقائيان‌نژاد ظهر امروز در ديدار مديران شهري با آيت‌الله فاضل لنكراني، با بيان اينكه در سال 95 به مباحث زيربنايي و به صورت پروژه محور پرداختيم، اظهار كرد: سعي داشتيم در سال گذشته مشكلات پيش‌روي شهرداري را به صورت پروژه محور رفع كنيم و تدوين برنامه براي آينده شهرداري داشته باشيم.

شهردار قم با اشاره به تدوين برنامه قم 1400 با كمك حوزه و دانشگاه، تصريح كرد: پيشنهادات بسيار خوبي به ما رسيد و در برنامه اين موارد لحاظ شد به صورتي كه بودجه سال 96 نيز براساس برنامه تدوين و تصويب شد.

سقائيان‌نژاد با تاكيد بر اينكه بيش از 90 درصد پروژه‌هاي عمراني در پايان سال 95 به اتمام رسيد، خاطرنشان كرد: چند پروژه كليدي همچون پروژه مقداد، شهداي مدافع حرم و... نيز كه سال گذشته آغاز شد به صورت يكساله در اختيار شهروندان قرار گرفت.

وي گفت: در پروژه شهداي مدافع حرم نيز با اضافه شدن يك بخش جديد به آن، با همان برنامه يكساله نيز افتتاح خواهد شد.

شهردار قم به توزيع 250 هزار تن آسفالت در شهر قم اشاره كرد و افزود: براي رفع مشكلات شهر نياز است قريب به پنج سال اين برنامه را ادامه دهيم كه براي امسال 300 هزار تن آسفالت پيش‌بيني شده است.

سقائيان‌نژاد به افزودن 330 هكتار به فضاي سبز قم اشاره كرد و افزود: نزديك به 450 هزار درخت در سال 95 غرس شد كه گونه‌هاي مثمر و غيرمثمر را شامل مي‌شد.

وي با اشاره به مشكلات ايمني‌ بوستان‌هاي شهر، گفت: نزديك به 90 درصد پارك‌هاي شهر امروز ايمن شده و روشنايي آن‌ها نيز استاندارد شده است.

شهردار قم به افزودن 90 ست جديد بازي به پارك‌ها اشاره كرد و افزود: نمازخانه‌هاي بوستان‌ها نيز بهسازي شده تا شهروندان بتوانند در شرايط بهتري اقامه نماز كنند.

سقائيان‌نژاد ادامه داد: 170 آبنما در شهر داشتيم كه عمده آن‌ها از مدار خارج شده بود و امروز عمده آن‌ها ايمن سازي شده و فعال شده است.

وي با تاكيد بر تحقق 101 درصدي بودجه سال 95 شهرداري، بيان كرد: در سال 88 شهرداري قم به تحقق 93 درصدي با استفاده از اوراق مشاركت رسيد ولي خوشبختانه سال گذشته هيچ وامي اخذ نشد.

شهردار قم با تاكيد بر تهاتر 890 ميليارد تومان از بدهي‌هاي شهرداري، گفت: هزار و 600 ميليارد تومان بدهي داشتيم كه با حمايت مسئولان 700 ميليارد از بدهي دولت به شهرداري تثبيت و تخصيص داده شد.

سقائيان‌نژاد به حمايت نمايندگان مردم و رئيس مجلس، استاندار و مسئولان استان براي تعيين تكليف بدهي دولت به شهرداري، خاطرنشان كرد: در آخرين جلسه دولت در سال 95 اوراق دو ساله خزانه بابت اين بدهي‌ها به شهرداري داده شد.

وي با تاكيد بر اينكه بودجه سال 96 با افزايش 64 درصدي قريب به 2 هزار و 200 ميليارد تومان است، گفت: اين بودجه به غير از 2 هزار ميليارد تومان فاينانس خط اول و دوم مترو است.

شهردار قم گفت: در همين ماه قريب به 400 ميليارد تومان پروژه در قم كلنگ زني مي‌شود كه شرايط ويژه‌اي را در شهر ايجاد مي‌كند.

سقائيان‌نژاد به تكميل رينگ سوم ترافيكي شهر اشاره كرد و افزود: فاز دوم بلوار آيت‌الله بروجردي تكميل شده و فاز سوم نيز تا خردادماه افتتاح خواهد شد.

وي ساماندهي رينگ‌هاي ترافيكي شهر را مورد توجه قرار داد و افزود: تقاطع شهرك قدس و تقاطع ميدان وليعصر(عج) نيز براي تسهيل ترافيكي به زودي كلنگ‌زني مي‌شود.

سقائيان‌نژاد با تاكيد بر اينكه بلوار كبيري، كريمي تا بلوار آيت‌الله بروجردي قبل از نيمه شعبان افتتاح مي‌شود، افزود: نزديك به 14 مجموعه فرهنگي، ورزشي و تفريحي در همين ماه كلنگ‌زني خواهد شد كه 6 مورد با همكاري كميته امداد و سپاه خواهد بود.

وي به وضعيت سرمايه‌گذاري در شهر قم اشاره كرد و گفت: وضعيت قراردادي دو هتل و يك هتل بيمارستان تقريباً تكميل و در مرحله طراحي در بلوار پيامبر‌اعظم(ص)است.

شهردار قم به اقدامات حوزه مديريت پسماند اشاره كرد و گفت: پرونده‌هاي حقوقي شهرداري قوام خوبي پيدا كرده و هرسال جريمه‌هاي سنگيني براساس شكايت ارگان‌هاي مختلف داشتيم كه اين مساله نيز تا بخش زيادي رفع شده است.

سقائيان‌نژاد به تدوين اطلس نيازمندي‌هاي محلات قم اشاره كرد و افزود: سال 96 با تكميل روند كنترل پروژه و اطلس محلات اقدام ويژه‌اي در راستاي حركت برنامه‌محور صورت خواهد گرفت.

وي گفت: براي ماندگاري زائر در شهر نيز چندين پروژه در دستور كار داريم كه از آن جمله آكواريوم، باغ پرندگان، تله سيژ و تله كابين است.

شهردار قم ادامه داد: اجراي پروژه درياچه مصنوعي در باغ غدير براي جمع‌آوري آب‌هاي سطحي پرديسان را در دستور كار داريم.

سقائيان‌نژاد گفت: شهربازي بزرگ قم نيز يكي از برنامه‌هاي ما در آينده در بوستان غدير است.

وي با تاكيد بر اينكه نقطه ضعف شهر قم در حوزه بافت فرسوده است، گفت: به دنبال اين هستيم كه مشاركت ملي را جذب كرده تا بتوانيم مديريت واحدي براي رفع مشكل بافت فرسوده داشته باشيم.

سقائيان‌نژاد سه پروژه كارگر، شهيد فهيمي و جمهوري را جزو معضلات گذشته شهر قم دانست و گفت: خيابان جمهوري تا ميدان امام حسين(ع) به زودي به اتمام خواهد رسيد و خيابان‌هاي كارگر و فهيمي نيز براي تكميل تا پايان سال در دستور كار است.

منبع: اداره كل روابط عمومي و بين الملل شهرداري قم
تاریخ: 1396/01/20
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به شهرداري شهر قم ميباشد.
Powered by DorsaPortal