۱۳۹۶ شنبه ۹ ارديبهشت
هدر
تسهيلات ويژه شهرداري قم براي سرمايه‌گذاران
شهردار قم با اشاره به وضعيت تسويه بدهي‌هاي شهرداري، گفت: تا پايان امسال تلاش داريم تمام بدهي‌هاي شهرداري را تسويه كنيم تسهيلات ويژه شهرداري قم براي سرمايه‌گذاران

به گزارش شهرنيوز، دكتر سقائيان‌نژاد پيش از ظهر امروز در ديدار مديران شهري با آيت‌الله يزدي رئيس جامعه مدرسين حوزه علميه قم، با بيان اينكه 890 ميليارد تومان از بدهي‌ هزار و 600 ميلياردي شهرداري قم با بانك‌ها تهاتر شده است، اظهار كرد: رفع اين بخش از بدهي‌ها حاصل يك كار دسته جمعي با حمايت علما، مراجع تقليد و نمايندگان و رئيس مجلس شوراي اسلامي بود.

شهردار قم با اشاره به رفع مشكل بدهي دولت به شهرداري، گفت: مشكل ديگر ما پروژه‌هاي نيمه تمام شهرداري بود كه عمده آن‌ها به اتمام رسيده و مابقي نيز تا ارديبهشت تكميل شده و در اختيار شهروندان قرار مي‌گيرد.

سقائيان‌نژاد به وضعيت پروژه تقاطع سه سطحه شهداي مدافع حرم اشاره كرد و افزود: اين پروژه هم به دليل اضافه شدن بخش جديد به زيرگذر امكان افتتاح قبل از عيد نبود و تا ارديبهشت به بهره‌برداري مي‌رسد.

وي به افزودن 330 هكتار به فضاي سبز قم اشاره كرد و گفت: بيش از 450 هزار اصله درخت مثمر و غيرمثمر سال گذشته غرس شد.

شهردار قم بهسازي ورودي جعفريه، ساماندهي چهل اختران، دروازه ري و... با استفاده از منابع سفر رهبري به قم را مورد توجه قرار داد و گفت: خط دوم مترو را احيا كرديم و منوريل تا ميدان مطهري قرار شد كه به اتمام برسد و بقيه مسير با خط دوم مترو پشتيباني شود.

سقائيان‌نژاد حركت برنامه محور شهرداري را يادآور شد و گفت: براساس همين برنامه كه سال گذشته به صورت پنج ساله آماده و تصويب شد بودجه سال 96 نيز تدوين شده كه بالغ بر 2 هزار و 200 ميليارد تومان است.

وي بيان كرد: البته به اين اعتبار مبالغ فاينانس مترو نيز اضافه شده كه بالغ بر 500 ميليون يورو است و بودجه 96 شهرداري به بيش از 4 هزار ميليارد تومان مي‌رسد.

شهردار قم از كلنگ‌زني 20 پروژه در ايام آغازين سال خبر داد و افزود: رينگ سوم شهري با اتمام پروژه بلوار آيت‌الله بروجردي وضعيت بسيار خوبي پيدا خواهد كرد و به همين خاطر براي تسهيل مسير تقاطع غيرهمسطح شهرك قدس و تقاطع ميدان وليعصر(عج) اجرايي مي‌شود.

سقائيان‌نژاد افزايش ماندگاري زائر در شهر قم را ضروري عنوان كرد و گفت: هشت مجموعه فرهنگي، ورزشي و تفريحي را تا ارديبهشت كلنگ‌زني مي‌كنيم و پنج قطعه زمين نيز به سپاه داده شده تا فضاهاي فرهنگي و ورزشي بسازند.

وي گفت: كميته امداد هم يك مجموعه ورزشي را با همراهي شهرداري در منطقه 6 مي‌سازد.

شهردار قم احداث باغ پرندگان در حاشيه بلوار شهيد آويني را مورد توجه قرار داد و گفت: آكواريوم شهر نيز در مرحله عقد قرارداد است و سه هتل پنج ستاره نيز در بلوار پيامبر اعظم(ص) ساخته مي‌شود.

سقائيان‌نژاد آموزش‌هاي مديريت پسماند را يادآور شد و گفت: به دنبال اين هستيم كه مشاركت شهروندان در تفكيك پسماند را افزايش دهيم و مديريت بهتري در اين بخش داشته باشيم.

وي بيان كرد: در حوزه دفع پسماند نيز برنامه داريم كه با مشاركت بخش خصوصي دفن را حذف كرده و پسماند را تبديل به انرژي كنيم.

شهردار قم با تاكيد بر مشوق‌هاي شهرداري براي جذب سرمايه‌گذار به شهر قم، گفت: براي اينكه بخش خصوصي براي سرمايه‌گذاري تشويق شود هزينه زمين هتل را نمي‌گيريم و پس از ساخت هزينه‌ها را دريافت مي‌كنيم و بخش اقامتي نيز مشمول بخشودگي عوارض مي‌شوند.

سقائيان‌نژاد با اشاره به امكانات اسكان فراهم‌شده در شهر قم، بيان كرد: سه بوستان تبديل به كمپ زائر شده است و اجازه نداديم كه در سطح شهر هيچ چادري برپا شود.

وي با بيان اينكه ماندگاري زائر در قم كمتر از پنج ساعت است، افزود: تمام تلاش را داشتيم كه آن را به حداقل 48 ساعت برسانيم.

شهردار قم اضافه كرد: دست‌فروشان از محدوده حرم و جمكران ساماندهي شدند و فضايي براي استقرار آن‌ها داشتيم كه در حال حاضر شاهد فضاي بهتري در محدوده حرم مطهر هستيم.

سقائيان‌نژاد تعامل با سازمان‌هاي مختلف استان را مورد توجه قرار داد و گفت: تعامل با آستان مقدس حضرت معصومه(س)، جمكران، اوقاف و حوزه علميه داريم تا بتوانيم مشكلات شهر را رفع كنيم.

وي گفت: امسال اطلس نيازمندي مناطق آماده مي‌شود، بيش از 180 محله داريم كه نيازمندي‌ها احصا شده و به صورت سالانه برنامه‌ريزي ويژه براي هر محل خواهيم داشت.

شهردار قم در پايان ابراز اميدواري كرد كه تا پايان سال 96 تمام بدهي‌هاي شهرداري تسويه شود.

 
منبع: اداره كل روابط عمومي و بين الملل شهرداري قم
تاریخ: 1396/01/07
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به شهرداري شهر قم ميباشد.
Powered by DorsaPortal