۱۳۹۶ شنبه ۹ ارديبهشت
هدر
جشن درختكاري و آئين بهره برداري از پروژه‌هاي توسعه فضاي سبز شهر قم برگزار شد
مراسم جشن درختكاري و بهره برداري از پروژه هاي توسعه فضاي سبز شهر قم با حضور آيت‌الله سعيدي توليت آستان مقدس حضرت معصومه(س) برگزار شد جشن درختكاري و آئين بهره برداري از پروژه‌هاي توسعه فضاي سبز شهر قم برگزار شد

به گزارش شهرنيوز، مراسم جشن درختكاري و آئين بهره برداري از پروژه‌هاي توسعه فضاي سبز شهر قم در سال 1395 پيش از ظهر امروز در بوستان تخصصي كودك برگزار شد.

در اين مراسم آيت‌الله سيد محمد سعيدي توليت آستان مقدس حرم حضرت معصومه(س)، دكتر سقائيان نژاد شهردار قم، رضا سيار فرماندار قم و جمعي از مديران و مسئولين استاني و شهري نيز حضور داشتند.

سيد امير سامع معاون خدمات شهري و امور اجتماعي شهرداري قم در ابتداي اين مراسم با اشاره به نهضت درختكاري، اظهار كرد: شهردار قم در ابتداي سال اين نهضت را براي توسعه فضاي سبز در شهر قم مطرح كرد.

وي ادامه داد: ايجاد كمربند سبز و فضاي سبز جنگلي در شهر قم در اولويت بوده و در مجموعه شهرداري قم نيز به بحث درختكاري توجه شده و در برنامه راهبردي شهر بحث توسعه فضاي سبز شهري و حفظ باغات در قم در اولويت قرار گرفته است.

در ادامه اين مراسم دكتر سقائيان نژاد شهردار قم با اشاره به سرانه فضاي سبز شهر، اظهار كرد: برنامه ما اين است كه هر ساله سه متر سرانه فضاي سبز به ازاي هريك از شهروندان در شهر قم افزايش پيدا كند كه اين مساله سال گذشته و امسال اتفاق افتاد.

 

وي ادامه داد: بايد براي حفظ بوستان‌هاي شهري تلاش كنيم، يك روزي باغات سراسر شهر قم را فراگرفته بود، اما متاسفانه اكنون شاهد از بين رفتن اين باغ‌ها هستيم، سال آينده بيش از 170 ميليارد تومان را براي بحث‌هاي زيست محيطي در شهر قم اختصاص داديم.

آيت‌الله سيد محمد سعيدي امام جمعه شهر قم در بخش پاياني اين مراسم با اشاره به ضرورت حفظ محيط زيست، خاطرنشان كرد: يك فرد مسلمان نبايد به مساله حفظ محيط زيست بي توجه باشد، بايد با اهداف اسلام در خصوص محيط زيست آشنا شويم و اين اهداف را عملي كنيم، در روايات بر مساله حفظ محيط زيست تاكيد شده و از تخريب محيط زيست به عنوان فساد ياد شده است.

در پايان اين مراسم از جمعي از باغبانان و كارمندان و مديران فعال شهرداري قم در بخش فضاي سبز با اهداي هدايايي تقدير شد، همچنين رئيس دانشگاه مفيد هم در بخش پاياني مراسم به دليل تلاش اين دانشگاه در ايجاد و حفظ فضاي سبز مورد تقدير قرار گرفت.

در حاشيه اين مراسم آيت‌الله سعيدي و شهردار قم با حضور در بوستان تخصصي كودك اين بوستان را افتتاح كرده و به صورت نمادين يك درخت در اين بوستان غرس نمودند.

 
منبع: اداره كل روابط عمومي و بين الملل شهرداري قم
تاریخ: 1395/12/25
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به شهرداري شهر قم ميباشد.
Powered by DorsaPortal