۱۳۹۶ شنبه ۹ ارديبهشت
هدر
قم بايد پايتخت فرهنگي جهان اسلام در سال 2027 شود
شهردار قم از هدفگذاري مديريت شهري براي انتخاب قم به عنوان پايتخت فرهنگي جهان اسلام در سال 2027 خبر داد قم بايد پايتخت فرهنگي جهان اسلام در سال 2027 شود

دكتر سقائيان‌نژاد در گفتگو با خبرنگار شهرنيوز با تاكيد بر برنامه شهرداري قم براي زمان‌بندي يكساله پروژه‌هاي عمراني، اظهار كرد: زمان‌بر شدن پروژه‌هاي عمراني شهروندان را به زحمت مي‌اندازد و برنامه ما براي كاهش مشكلات شهروندان است.

شهردار قم با تاكيد بر اينكه تقاطع مقداد در كمتر از يكسال اجرايي شده است، خاطرنشان كرد: اين زمان‌بندي رضايت‌مندي و آسايش شهروندان را به دنبال داشته است.

سقائيان‌نژاد با تاكيد بر اينكه شهرداري به دنبال تكميل رينگ‌هاي ترافيكي شهر است، افزود: ما در حال تكميل رينگ‌هاي ترافيكي هستيم و رينگ سوم شهر از تقاطع مقداد مي‌گذرد كه در شرايط فعلي با اين پروژه‌ها ترافيك مركزي شهر به حاشيه منتقل خواهد شد.

وي هزينه 35 ميلياردي عمراني اين پروژه را مورد توجه قرار داد و افزود: تنها 10 ميليارد تومان براي توسعه فضاي سبز در اطراف اين پروژه هزينه شده است.

شهردار قم با تاكيد بر اينكه در حال آماده سازي قم در شان حرم اهل بيت و با ظرفيتي توريستي هستيم، ادامه داد: طي‌ هفته‌هاي آينده افتتاح چند پروژه‌ شهري خواهيم داشت و در فروردين كلنگ‌زني بالغ بر 600 ميليارد تومان پروژه عمراني خواهيم داشت.

سقائيان‌نژاد با تاكيد بر ضرورت فراهم آوري پركردن اوقات فراغت جوانان در شهر، گفت: باغ پرندگان، تله‌سيژ و تله‌كابين، آكواريوم، شهربازي جزو برنامه‌هاي ما براي افزايش ماندگاري زائر است.

وي تصريح كرد: اگر ما به حوزه گردشگري و زائرپذيري شهر توجه داشته باشيم و ظرفيت‌هاي اين بخش را تقويت كنيم بسياري از مشكلات اقتصادي شهر حل شده و شاهد رونق كسب و كار خواهيم بود.

شهردار قم با تاكيد بر اينكه در سال 2017 مشهد پايتخت فرهنگي جهان اسلام شده است، گفت: به دنبال اين هستيم كه با توسعه زيرساخت‌هاي شهر قم سال 2027 قم پايتخت فرهنگي جهان اسلام باشد و ظرفيت ويژه‌اي براي اين شهر ايجاد شود.

منبع: اداره كل روابط عمومي و بين الملل شهرداري قم
تاریخ: 1395/12/18
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به شهرداري شهر قم ميباشد.
Powered by DorsaPortal