۱۳۹۶ شنبه ۹ ارديبهشت
هدر
افزايش 300 هكتاري فضاي سبز شهر قم
شهردار قم گفت: شهرداري قم در سال آينده 300 هكتار به كمربندي فضاي سبز قم اضافه مي‌كند افزايش 300 هكتاري فضاي سبز شهر قم

به گزارش شهرنيوز، دكتر سقاييان‌نژاد با اشاره به برنامه‌هاي شهرداري قم براي توسعه فضاي سبز در شهر قم، اظهار كرد: در يك سال اخير 300 هكتار به كمربند فضاي سبز قم افزوده‌ايم و در سال آينده نيز به همين ميزان به كمربند فضاي سبز شهر قم افزوده خواهد شد.

وي سياست شهرداري قم در زمينه توسعه فضاي سبز شهري را حائز اهميت دانست، خاطرنشان كرد: انتظار داريم سازمان حفاظت محيط زيست در اين زمينه وارد عمل شود شهروندان هم فضايي كه در منازل خود براي فضاي سبز وجود دارد را حفظ كنند، شهرداري قم در كمربند فضاي سبز و ساير نقاط در راستاي توسعه فضاي سبز گام برمي‌دارد.

سقاييان‌نژاد در خصوص قابليت اجراي طرح شوراي اسلامي شهر قم در خريداري باغ‌هاي موجود در سطح شهر توسط شهرداري، گفت: تا زماني كه سياست‌هاي بودجه‌اي كه به تصويب شوراي شهر نيز رسيده‌اند اولويت‌هاي ديگري را مطرح مي‌كنند به دنبال ساير اولويت‌ها نخواهيم رفت.

وي با بيان اينكه با چنين كارهايي نمي‌توان فضاي سبز شهر را حفظ كرد، ادامه داد: حفظ فضاي سبز با چنين روش‌هايي كارامد نيست بلكه حفظ فضاي سبز شهري به فرهنگ‌سازي نياز دارد تا شهروندان ضرورت حفظ فضاي سبز را درك كنند.

شهردار قم با بيان اينكه با برخورد انضباطي و بگير و ببند نمي‌توان فضاي سبز شهري را حفظ كرد و توسعه داد: اين كار به فرهنگ‌سازي نياز دارد.

سقاييان‌نژاد با تاكيد بر اجراي طرح‌هاي ايجابي در كنار كارهاي سلبي، افزود: مردم بايد بدانند ضرورت وجود فضاي سبز را درك كنند و بدانند كه حفظ فضاي سبز براي خود آنها است.

وي خاطرنشان كرد: اگر ندانيم كه فقدان فضاي سبز در امراض و مشكلات چه تاثيري دارد نمي‌توانيم با بخشنامه و قانون كاري از پيش ببريم.

 
منبع: اداره كل روابط عمومي و بين الملل شهرداري قم
تاریخ: 1395/12/09
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به شهرداري شهر قم ميباشد.
Powered by DorsaPortal