۱۳۹۶ شنبه ۹ ارديبهشت
هدر
تسويه 800 ميليارد تومان از بدهي‌هاي شهرداري قم
شهردار قم گفت: تاكنون 800 ميليارد تومان از بدهي‌هاي شهرداري قم تسويه شده است تسويه 800 ميليارد تومان از بدهي‌هاي شهرداري قم

به گزارش شهرنيوز، دكتر سقائيان نژاد در ديدار اعضاي شوراي شهر قم با آيت‌الله حسيني بوشهري با اشاره به تسويه بدهي‌هاي شهرداري قم، اظهار كرد: تاكنون 800 ميليارد تومان از بدهي‌هاي شهرداري قم تسويه شده است.

شهردار قم ادامه داد: شهرداري قم از دولت 700 ميليارد تومان مطالبه دارد، نمايندگان شهر قم در خصوص تسويه اين بدهي‌ها به صورت تهاتر پيگيري‌هايي زيادي داشتند و لايحه اي در اين خصوص به هيأت دولت رفته است، براساس آن لايحه قرار است 45 هزار ميليارد تومان از بدهي‌هاي دولت تهاتر شود، 25 هزار ميليارد تومان از اين بدهي‌هاي دولت مربوط به نهادهايي همچون شهرداري‌ها است.

سقائيان نژاد افزود: سهم شهرداري‌هاي كشور از ماليات بر ارزش افزوده و برخي از عوارض‌ها، 17 هزار و 500 ميليارد تومان است، اما تنها يك سوم آن از سوي دولت به شهرداري‌ها پرداخت مي‌شود، اكنون همه شهرداري‌هاي كشور با مشكل ركود مواجه هستند.

وي با اشاره به ضرورت تخصيص كامل درآمد ماليات بر ارزش افزوده به شهرداري قم، گفت: بايد از اين درآمد ماهيانه 18 ميليارد تومان به شهرداري قم تخصيص داده شود تا مديران اين نهاد براي تامين هزينه‌هاي جاري شهرداري و حقوق كارمندان اين نهاد دغدغه نداشته باشند، اكنون من به عنوان شهردار قم اين دغدغه را دارم كه حقوق كارمندان اين نهاد عقب نيفتد و اين مساله تاكنون مديريت شده است.

شهردار قم ادامه داد: شهرداري‌ها صدايي در دولت و مجلس ندارند، با وجود اينكه 70 درصد مردم كشور شهرنشين است، بايد به سوي ايجاد وزارت خانه شهرداري‌ها در كشور رفت، اما اكنون شاهد هستيم كه در برنامه ششم توسعه، هفت هزار ميليارد تومان از درآمدهاي شهرداري‌هاي كشور كم شده است، چون كسي نيست كه از حقوق شهرداري‌ها دفاع كند.

سقائيان نژاد افزود: اكنون كار در شهرها دست شهرداري‌ها افتاده است و بيشتر پروژه‌هاي عمراني شهرها هم توسط اين نهادها اجرا مي‌شود، براي اينكه كار احداث پروژه‌ها توسط شهرداري‌ها رونق داشته باشد، بايد يك درآمد پايدار براي اين نهادها ايجاد شود.

وي با اشاره به پروژه‌هاي عمراني شهرداري قم، اظهار كرد: تا پايان امسال 30 پروژه در مجموعه شهرداري قم داريم كه اين پروژه‌ها بايد به سرانجام برسد، به بهره برداري رسيدن اين پروژه‌ها مي توانند شكوفايي را در شهر قم به وجود بياورد و رضايتمندي شهروندان اين شهر را به دنبال داشته باشد.

شهردار قم ادامه داد: تا سال 99 پروژه‌هاي عمراني شهر قم را پيش بيني كرديم، يك برنامه پنج ساله براي شهرداري قم مصوب شده كه در آن هزار و 400 كد تعريف شده و جزئيات در برنامه پنج ساله شهرداري قم مشخص شده است، هر شهردار ديگري هم بيايد، اين برنامه مي‌تواند به عنوان چراغ راهنمايي براي او باشد و هدف از نگارش اين برنامه جاانداختن مساله برنامه محوري در قم بود.

سقائيان نژاد در پايان خاطرنشان كرد: اكنون شرايط ايده آل نيست، ولي بايد شكرگذار باشيم و به پاس اين شكرگذاري بايد كارها را در شهر جلو ببريم.

 
منبع: اداره كل روابط عمومي و بين الملل شهرداري قم
تاریخ: 1395/09/17
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به شهرداري شهر قم ميباشد.
Powered by DorsaPortal